spravy.sk spravy.sk

Hamilton má titul na dosah, pred najbližším konkurentom z iného tímu vedie o 107 bodov
zdroj: TASR

Hamilton má titul na dosah, pred najbližším konkurentom z iného tímu vedie o 107 bodov

Lewis Hamilton mal v Rusku potrebnú dávku šťastia a zvíťazil. Možno nie je vhodné hovoriť o "šťastí", pretože jednoducho bol pripravený a využil zaváhanie konkurencie i okolnosti. Navyše zaznamenal aj najrýchlejšie kolo a pred Valtterim Bottasom vedie už o 73 bodov.

Mercedes sa síce tváril, že v boji o titul je aj Bottas, no verí tomu len málokto. Realita je skôr taká, že najbližším reálnym súperom Hamiltona je Charles Leclerc, no ten stráca už 107 bodov. A v hre je ich už len 130, takže je de facto rozhodnuté.

"Pokúšam sa na to nemyslieť," reagoval Hamilton na úvahy o titule a na to, ako je k nemu blízko. "Koncentrujem sa len na to, aby som bol každý víkend najlepší, ako len dokážem. Idem preteky po pretekoch a starám sa o to, aby som podával výkony najvyššej možnej úrovne."

"Úchvatné je hlavne to, že bojujeme s Ferrari, ktoré má úžasnú rýchlosť. Máme tu Charlesa, Valtteriho, Seba, Maxa, Carlosa. Mnohí jazdci podávajú ozaj veľmi dobré výkony. Podľa mňa je to z hľadiska prvotriednych výkonov jeden z najlepších rokov, čo znamená, že každý musí svoju latku posúvať ešte vyššie. Vrátane mňa."

"Ako som povedal, idem preteky po pretekoch. Tie ďalšie budú opäť neskutočne ťažké, ale opäť sa pokúsim zdolať týchto chlapcov. Ako sme dnes ukázali, nie je to nemožné," skonštatoval Angličan.

Hamilton aktuálnu sezónu jednoznačne ovládol a aj keď v posledných pretekoch nebol dominantný, ani to nepotreboval. Na svojom konte má už deväť víťazstiev, pričom Valtteri Bottas, Charles Leclerc a Max Verstappen vyhrali len po dvakrát. 

"Dnes som dúfal, že iná voľba pneumatík mi v určitej fáze pretekov môže poskytnúť výhodu, prípadne dať šancu. Pred pretekmi sme si sadli a uvažovali o tom, ako to bude. Zamýšľali sme sa nad tým, či softy vydržia alebo nie. Hovorili sme, že buď sme spravili správne my alebo oni."

"Nakoniec konali správne asi oni, pretože softy boli oveľa silnejšie, ako sme očakávali. Svoj prvý stint sme chceli natiahnuť a dúfali sme, že na konci nasadíme mäkké gumy, s ktorými budeme mať šancu vyhrať. Prišlo však safety car a všetko sa zmenilo," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac