spravy.sk spravy.sk

Brundle o Vettelovi: Všetko je o hlave
zdroj: TASR

Brundle o Vettelovi: Všetko je o hlave

Sebastian Vettel bol po Veľkej cene Talianska v Monze kritizovaný, ale následne sa dokázal prebrať. V Singapure zvíťazil a teoreticky mal na triumf aj v Rusku. Zdalo sa, že v pretekoch je rýchlejší ako jeho kolega Charles Leclerc.

"Nemyslím si, že bol celkom mimo," zareagoval na Vettela bývalý pretekár Martin Brundle, ktorého slová cituje Motorsport-Total.com. "Len mal jednoducho zlé obdobie a spravil pár chýb navyše. Rýchlosť však vždy mal. Istým spôsobom sa vrátil už v Kanade, ale tamojšie víťazstvo mu vzali komisári."

Celkovo je však zrejmé, že v kvalifikáciách je Charles Leclerc rýchlejší. Ostré kolo dokáže vyskladať lepšie ako Sebastian Vettel, aj keď to vyzerá tak, že ten sa po stránke nastavenia orientuje viac na preteky. V Soči mal v nedeľu o niečo lepšie tempo.

"Nikdy ho nemôžeme odpisovať, ale ak by sme teraz išli na niekoho staviť, tak pravdepodobne na Leclerca. Je mladý a nebojácny, má veľké množstvo talentu. Sebastian bude mať veľmi ťažkú prácu, aby sa voči nemu ubránil."

Podľa Brundla je napokon všetko o hlave: "Pri každom športovcovi je to tak. Je jedno, aký je dobrý alebo zlý, vždy je to vec hlavy. Ide o sebavedomie."

"V motoršporte je to o tom istom. O mnohom rozhoduje sebavedomie. Pozrite sa na futbalistov, ktorí stoja pri bielom bode a idú zahrávať penaltu. Pozrite si golfistov. U Sebastiana sa jednoducho kazilo všetko, čo mohlo."

A čo jeho štyri tituly? Mal len šťastie a dokonalé auto? "Nie, dosiahol to preto, lebo je to pilot svetovej triedy. A nemôžeme ho odpisovať, veď má len 34 a nie 60 ako ja," zasmial sa Martin Brundle.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Martin Brundle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac