spravy.sk spravy.sk

Grosjean žiada od kolegov v prvom kole viac "džentlmenskosti"
zdroj: TASR/AP

Grosjean žiada od kolegov v prvom kole viac "džentlmenskosti"

Romain Grosjean si Veľkú cenu Ruska príliš neužil. Už v prvom kole sme ho registrovali v bariére, ako doslova horel hnevom. Ukázalo sa, že za vypadnutie do značnej miery ani nemohol. Zrodila sa kolízia troch pretekárov a dopadol najhoršie.

Televízne záznamy ukázali, že Grosjean a Daniel Ricciardo vzaali do zveráku Antonia Giovinazziho, ktorý odrazu nemal kam. Talian sa podľa vlastných slov snažil spomaliť a "vycúvať z toho", ale nedalo sa.

"Podľa mňa sa tomu rozhodne dalo predísť," uviedol Grosjean v rozhovore pre Autosport. "Na pravej strane som nechal veľké množstvo miesta, ale traja pretekári v tej zákrute... tak to by nikdy nefungovalo. A koho to bola chyba? Nuž nechám vás vybrať si z tých dvoch, ktorí boli vpravo."

"Počas celého víkendu sa idete roztrhnúť, aby ste si pripravili dobré auto. Tvrdo pracujete a potom vás niekto veľmi agresívnym ťahom vyradí už vo štvrtej zákrute, aj keď preteky sa idú na 53 kôl. Tak pochopiteľne, že nemôžem byť šťastný."

"A rozhodnutie? Povedali, že pretekársky incident. Bolo prvé kolo pretekov, tak prečo nie? Osobne však mám pocit, že už niekoľko tých prvých kôl bolo dosť agresívnych. Možno by sme k sebe mali byť džentlmenskejší a uvedomiť si, že pred nami sú dlhé preteky," skonštatoval rodák zo Švajčiarska.

Grosjean pripomenul, že v prvom kole sa príliš netrestá, ale on bol v minulom roku v Austine potrestaný aj takto krátko po štarte. "Ale to je jedno, aktuálne máme dobrý pretekársky šport a FIA odvádza dobrú robotu."

"Pochopiteľne, že takéto vypadnutie ma nahnevalo, a to hlavne v našej situácii. My totiž vôbec nevieme, kedy budeme mať najbližšie konkurencieschopné auto a dostáva nás to pod tlak. Kevin odjazdil dobré preteky a ukázal, že tento víkend sme boli dobrí. Ja však nikoho neviním, len si myslím, že sa tomu dalo predísť a niektorí boli asi príliš agresívni," dodal Romain Grosjean.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac