spravy.sk spravy.sk

Renault označil nedávne výsledky ako „zlú odmenu“ za slušné auto
zdroj: TASR/AP

Renault označil nedávne výsledky ako „zlú odmenu“ za slušné auto

Šéf Renaultu, Cyril Abiteboul, trvá na tom, že predbehnutie McLarenu v boji o štvrté miesto v pohári konštruktérov je stále možné, a to aj napriek tomu, že sa im v posledných pretekoch veľmi nedarilo.

Počas Veľkej ceny Ruska musel Daniel Ricciardo odstúpiť v prvom kole po kontakte s Antoniom Giovinazzim, zatiaľ čo Nico Hülkenberg, ktorý štartoval na siedmom mieste, napokon skončil desiaty. Konkurenti z McLarenu skončili na šiestom a ôsmom mieste, čím zvýšili náskok na 33 bodov. 

„Je to dlhá cesta, ale matematicky to ešte vychádza, takže to stále nezahadzujeme,“ povedal Abiteboul pre Autosport. Naposledy sa jeho tímu darilo v Monze, kde získali dokopy 22 bodov. V ostatných veľkých cenách po letnej prestávke sa síce vždy dostali do Q3, ale spolu v nich dokázali nazbierať len sedem bodov. 

„Myslím si, že si to nezaslúžime. Od návratu po letnej prestávke máme z hľadiska tempa i potenciálu slušné auto. V štyroch kvalifikáciách sme sa dostali do TOP 10, v troch pretekoch nás ohrozili incidenty,“ opísal situáciu šéf Renaultu. 

Ten nechce zo situácie viniť práve spomínané incidenty, skôr sa chce uistiť, že sa to nebude opakovať. 

„Kontakt Daniela Giovinazzim znamenal, že auto bolo skutočne nepojazdné, takže sme to radšej ukončili. Nico stratil na začiatku niekoľko pozícií a načasovanie virtuálneho safety caru prišlo pre nás v najhoršom možnom okamihu. Spolu s dlhou zastávkou v boxoch sme preto stratili až dve miesta,“ vysvetlil Veľkú cenu Ruska Abiteboul.

„Nie je to najlepšie, zvlášť keď máte v aute dobrý potenciál, ktorý nedokážete využiť. V Suzuke nie sme papierovo favoriti, ale urobíme, čo bude v našich silách. Skutočnosť, že sme sa na štyroch rôznych okruhoch kvalifikovali medzi desiatkou najlepších nám dáva nádej,“ uzavrel. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac