spravy.sk spravy.sk

Wolff: Už dlho sme nepriniesli vylepšenia
zdroj: Mercedes

Wolff: Už dlho sme nepriniesli vylepšenia

Šéf tímu Mercedes, Toto Wolff, pripúšťa, že ich forma v porovnaní s Ferrari bola čiastočne poznamenaná nedostatkom aktualizácií v posledných veľkých cenách.

Wolff povedal, že zmena zamerania na rok 2020 viedla k spomaleniu tohtoročného vývoja. Počas Veľkej ceny Japonska už však plánujú priniesť zopár vylepšení, avšak len malých.

„Pravda je niekde uprostred,“ odpovedal na otázku, či si myslí, že nedávne výkony sú výsledkom zlepšenia Ferrari, alebo zastagnovania Mercedesu. 

„Po stránke výkonnosti robia veľké pokroky. Mali dobré auto v Singapure a ešte lepšie v Soči,“ uviedol na margo druhého tímu v pohári konštruktérov. „Zároveň my sme monopostu už dlho nedali inovácie a nezvládli sme veci tak optimálne, ako by sme si želali.“

Podľa neho mali v poslednom čase aj istú dávku smoly. „Niektoré z tých pretekov sme mohli vyhrať, čo sa nám nepodarilo. V Rusku sa to našťastie zmenilo,“ zamyslel sa pre autosport.com.

Šéf Mercedesu dodal, že nedostatok posledných aktualizácií je strategickým rozhodnutím. „Svoje možnosti musíte spravovať čo najlepšie a samozrejme máte v hlave nasledujúci rok.“

Tohtoročná W10 je oproti Ferrari charakterizovaná ako „draggy“. To znamená, že má silnejší prítlak a lepšie sedí v zákrutách, pričom na rovinkách produkuje silný odpor, takže nedosiahne dobrú maximálnu rýchlosť. 

„Zmena filozofie nie je hlavným cieľom budúceho vývoja. Je to niečo, na čo sa pozeráme, ale musíme to dať do perspektívy,“ uzavrel Wolff.  

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac