spravy.sk spravy.sk

Alonsa čaká možno zlomová marocká rely
zdroj: Toyota Gazoo Racing

Alonsa čaká možno zlomová marocká rely

Fernanda Alonsa v týchto dňoch čaká Rely Maroka, na ktorej vraj nadobudne konkrétnu predstavu o tom, či bude chcieť pokračovať smerom k Dakaru. Nie je to však jednoduché, pretože spoznáva celkom nový svet, s ktorým má minimum skúseností.

V septembri Alonso absolvoval Lichtenburg 400, ale s co-pilotom Marcom Comom to nemal jednoduché. Raz s autom spravili kotrmelce a dvakrát sa im podarilo rozbiť čelné sklo. Po tomto podujatí Španiel absolvoval ešte štyri testovacie dni.

"Môže to byť dôležitý okamih," povedal Alonso. "Vrátane testov to bude ďalších osem či deväť dní a mnoho ďalších kilometrov. Omnoho viac, ako som absolvoval doteraz. Po Maroku nadobudnem jasnejšiu a konkrétnejšiu predstavu týkajúcu sa toho, či budem alebo nebudem chcieť absolvovať Dakar."

"Viem, že nebudem na úrovni najlepších, ale súčasne dúfam, že sa budem môcť naďalej učiť a absolvovať množstvo kilometrov. Uvidíme, aké budem mať potom dojmy. Každý mi hovorí, že je nezabudnuteľné byť toľko dní v púšti, miestami si auto sám opravovať, prežiť preteky v divočine. A to všetko bez precíznosti a komfortu F1."

"Ohľadom môjho cieľa z hľadiska konkurencieschopnosti neviem povedať vôbec nič, nemám totiž žiadnu referenciu," skonštatoval dvojnásobný majster sveta F1.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac