spravy.sk spravy.sk

Abiteboul: Renault môže byť silnejší aj bez zákazníkov
zdroj: Renault Sport

Abiteboul: Renault môže byť silnejší aj bez zákazníkov

Renault by bol v silnejšej pozícii, keby McLaren prijal návrh na spoluprácu od roku 2021, ale podľa šéfa tímu, Cyrila Abiteboula, bude mať aj z jeho odchodu úžitok.

McLaren pred pár dňami oznámil, že od roku 2021 budú odoberať motory od Mercedesu. Abiteboul navrhol užšiu spoluprácu s anglickým tímom, ktorá však bola zamietnutá. Podľa neho je to pre jeho tím nevyužitá príležitosť. 

„Boli by sme silnejší. Je to stratená príležitosť, ale masívne nás to nestavia do inej pozície, v akej sme v súčasnosti,“ uviedol pre racer.com

„Momentálne sa medzi nami a McLarenom nedeje nič závažného, takže nedochádza ani k zlepšeniu, ani k zhoršeniu. Musíme sa v tíme spojiť a pokračovať v práci obvyklým spôsobom,“ myslí si. 

„Vidíme, ako to je medzi Haasom a Ferrari. Vieme, čo musíme urobiť, aby sme mohli fungovať ako samostatný tím,“ povedal šéf tímu Renault. 

Ten verí, že budú mať, v niektorých ohľadoch, z danej situácie úžitok, napr. v podobe možnosti sústrediť sa na vývoj pohonných jednotiek výlučne pre svoj tím. 

„Je to jedno z pozitív. Vždy chcete počúvať tím, ktorému dodávate motory. Skutočnosť, že nemusíte rokovať so žiadnymi zákazníkmi, veľa vecí zjednodušuje. Sústredíte sa len na seba,“ uzavrel Abiteboul 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac