spravy.sk spravy.sk

Abiteboul: Bude pre mňa výzvou riadiť vzťahy medzi Oconom a Ricciardom
zdroj: Renault Sport

Abiteboul: Bude pre mňa výzvou riadiť vzťahy medzi Oconom a Ricciardom

V roku 2020 sa bude Renault pýšiť zrejme najzaujímavejšou zostavou jazdcov, keď pre francúzsky tím budú pretekať Daniel Ricciardo a navrátilec Esteban Ocon. Ich šéf, Cyril Abiteboul, už teraz očakáva búrlivú sezónu.

Pred tohtoročnou Veľkou cenou Belgicka sa potvrdilo, že sa Ocon, ktorého podporuje Mercedes, vráti do Formuly 1. Z kolotoča vypadol po skončení sezóny 2018 po tom, čo prišiel o miesto vo Force Indii a zároveň nestihol uzavrieť zmluvu s Renaultom, ktorý vtedy podpísal Austrálčana z Red Bullu. 

Situácia bola mimoriadne komplikovaná a Ocon bol s Renaultom de facto dohodnutý, ibaže na poslednú chvíľu sa tímu podarilo získať Daniela Ricciarda. Ocon pritom predtým mohol ísť aj do McLarenu, ale váhal, pretože Renault sa mu viac pozdával.

V oficiálnom podcaste F1 Beyond The Grid Abiteboul prezradil, prečo sa rozhodol nahradiť Nica Hülkenberga práve spomínaným Oconom. „Problémom v F1 je, že niekedy jazdci absolvujú veľmi dlhú kariéru a na jej konci sa pre nich už víťazstvá stávajú akoby druhoradými. V mojom tíme toto rozhodne nechcem.“

„Nechápte ma zle, keď hovorím, nemám na mysli Nica, ale mám pocit, že keď máte 22 rokov, je to iná dynamika. Je to presne ten typ, ktorý pre náš tím považujem za správny,“ myslí si. 

Počas rozhovoru doplnil, že Nico nie je zlým jazdcom a nechce porovnávať týchto chlapcov. Verí však, že pre tím a celkovú dynamiku v ňom, urobil správne rozhodnutie. 

Francúz, ktorý len pred pár dňami oslávil 23. narodeniny, mal búrlivý vzťah s jeho bývalým kolegom Sergiom PérezomAbiteboul už teraz predpokladá, že to z tohto pohľadu bude náročný rok. 

„Esteban bude chcieť Daniela poraziť. Viem, že z hľadiska riadenia jazdcov, to bude pre mňa výzva, ale v skutku príjemná,“ uzavrel. 

Ocon sa pripojí k tímu, ktorý momentálne figuruje na piatom mieste v pohári konštruktérov, keď ho prekonal preberajúci sa zákaznícky tím McLaren. Ich strata, pred poslednými piatimi veľkými cenami v aktuálnej sezóne, činí 33 bodov. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac