spravy.sk spravy.sk

Villeneuve: Hamilton i Schumacher vyhrávali len v najlepšom aute
zdroj: TASR

Villeneuve: Hamilton i Schumacher vyhrávali len v najlepšom aute

Kto je, respektíve bol lepší? Lewis Hamilton alebo Michael Schumacher? Prvý menovaný získa v tomto roku šiesty majstrovský titul, druhý ich nazbieral sedem. Taký Jacques Villeneuve si však túto otázku vôbec nekladie.

"Obaja títo piloti vyhrali len vtedy, keď mali najlepšie auto," uviedol Villeneuve pre Motorsport-Total.com. "Počas celej svojej kariéry mali vždy najlepšie auto. Posaďte Lewisa do Williamsu a nevyhrá. Je mimoriadne dobrý, ale vždy robí aj správne rozhodnutia týkajúce sa prestupu do jednotlivých tímov."

"Následne si dokáže tím postaviť okolo seba. To je všetko. Vo Ferrari by pravdepodobne nevyhral," skonštatoval Kanaďan, ktorému sa nepáčia nedávne vyjadrenia Gerharda Bergera. Ten povedal, že Hamilton je prvým, kto sa dostal na úroveň Ayrtona Sennu.

"Tak toto je najhlúpejšie vyjadrenie. To už rovno môžeme povedať, že je prvý, kto sa dostal na úroveň Fangia. Ako to chce porovnať? Bola to celkom iná doba. A aj o Sennovi platí, že vyhrával v najlepšom aute. Prost tiež. Takto to jednoducho chodí," dodal Jacques Villeneuve.

A áno, aj Jacques Villeneuve získal svoj titul pravdepodobne v najlepšom aute. V roku 1997 ním bol podľa všetkého Williams.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac