spravy.sk spravy.sk

Peroni si do monopostu v najbližších mesiacoch nesadne
zdroj: F3

Peroni si do monopostu v najbližších mesiacoch nesadne

Jazdec F3, Alex Peroni, vynechá Veľkú cenu Makaa, ktorá sa bude konať od 14. do 17. novembra. Stane sa tak po tom, čo havaroval na okruhu v Monze.

Mladý, len 19-ročný, Austrálčan prežil hrozivo vyzerajúcu nehodu, keď v slávnej Parabolice vyletel do vzduchu kvôli „klobásovému“ obrubníku. Aj keď z miesta odišiel po vlastných, lekári mu nakoniec diagnostikovali zlomeninu stavca. 

Peroni dúfal, že liečenie potrvá nanajvýš mesiac, ale neurochirurg v rodnej Tasmánii naznačil, že na to, aby sa kosť správne zahojila, potrebuje približne tri mesiace.

„Nemôžem sa dočkať, až sa vrátim do telocvične a následne na okruh, ale zatiaľ mi musí stačiť klasická prechádzka,“ vyhlásil. 

„Dúfam, že za mesiac budem môcť ísť do bazéna a začať cvičiť s miernym odporom. Som sklamaný, že musím odpočívať práve teraz, keď som smeroval k svojmu najlepšiemu výsledku v šampionáte,“ uviedol pre Motorsport jazdec tímu Campos Racing.

Vo vyhlásení, ktoré vydali jeho najbližší, sa potvrdilo, že vyšetrovanie FIA stále prebieha. Riaditeľ pretekov F1 Michael Masi nateraz vylúčil akékoľvek zmeny ohľadom „klobásových“ obrubníkov, aj keď podľa jeho slov dôjde k dôslednému vyšetreniu toho, ako k havárii došlo. 

„FIA incident vyšetruje, ale nie je známe, ako dlho to potrvá. Peroni a jeho priaznivci však dúfajú, že dôkladné vyšetrenie bude k dispozícii čo najskôr, aby sa počas sezóny 2020 podobným incidentom zabránilo,“ píše sa vo vyhlásení. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F3

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac