spravy.sk spravy.sk

McLaren sa zameria na získanie šiesteho miesta v šampionáte pre Sainza
zdroj: McLaren

McLaren sa zameria na získanie šiesteho miesta v šampionáte pre Sainza

Carlos Sainz momentálne figuruje na siedmom mieste poradia jednotlivcov, keď spolu získal 66 bodov. Zaostáva tak tri body za Pierrom Gaslym, ktorý sa počas letnej prestávky „presťahoval“ do tímu Toro Rosso. Naopak Alex Albon, z tímu Red Bull, sa pomaly posúva vyššie, keď je momentálne na ôsmej pozícii s 52 bodmi.

Andreas Seidl pripúšťa, že udržať thajsko-britského pilota za sebou, bude náročné. „V majstrovstvách jazdcov chceme, aby Carlos získal šiestu pozíciu. Máme tu však dvoch hlavných konkurentov - Gaslyho a Albona, pričom druhý menovaný napreduje strašne rýchlo. Dúfame, že tento boj dokážeme udržať čo najdlhšie,“ uviedol pre racefans.com.

Ak Sainz dokáže tento cieľ splniť, bude to od roku 2015 prvýkrát, čo na prvých šiestich miestach skončí jazdec z iného tímu než je Mercedes, Ferrari, či Red Bull. 

„Je pôsobivé, čo Carlos dokazuje nielen v kvalifikácii, ale aj v pretekoch. Tento rok v šiestich veľkých cenách nezískal body a bol z toho smutný. Vždy, keď mu dáme dobrý monopost, aby to vybojoval, tak to aj urobí,“ povedal šéf McLarenu. 

Ten sa k tímu pripojil začiatkom tohto roka. „Keď som ho prvýkrát stretol, (Sainza, pozn. redaktora) videl som, že už má nejaké skúsenosti. Preto bol kľúčovým prvkom pri vývoji monopostu. Niekedy, keď rozpráva, máte pocit, že má inžiniersky titul a pritom je tak mladý,“ uzavrel Seidl.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac