spravy.sk spravy.sk

Ericsson bude pokračovať v IndyCar, našiel si nový tím
zdroj: Twitter/Marcus Ericsson

Ericsson bude pokračovať v IndyCar, našiel si nový tím

Bol to ťažký prvý rok v americkom šampionáte. Marcus Ericsson zakončil svoju prvú sezónu v IndyCar na celkovom sedemnástom mieste a o jeho budúcnosti sa špekulovalo. V Spojených štátoch ale napokon zotrvá.

Ročník 2019 strávil v Arrow Schmidt Peterson Motorsports, ktorý spojil svoje sily s McLarenom a v roku 2020 sa premení na Arrow McLaren Racing SP. Stajňa už potvrdila, že v budúcej sezóne bude pokračovať s Jamesom Hinchcliffom. O druhej sedačke zrejme rozhodne samotný McLaren, ten však s Ericssonom nepočítal. Švédsky pilot si tak hľadal miesto inde.

V utorok jazdec i tím Chip Ganassi Racing oznámili, že v sezóne 2020 spoja svoje sily. Táto stajňa pritom v Spojených štátoch nepatrí k žiadnym „trpaslíkom“, v poslednej sezóne skončili jej piloti Scott Dixon a Felix Rosenqvist na štvrtom, resp. šiestom mieste. Obaja si svoje miesta udržali aj pre budúcu sezónu, tím z Indianapolisu sa však rozhodol nasadiť v roku 2020 tri monoposty.

„Myslím, že Marcus so sebou prináša jedinečné skúsenosti, ktoré nadobudol v rôznych šampionátoch po celom svete,“ povedal majiteľ stajne Chip Ganassi. „Tešíme sa na to, čo ukáže po boku Scotta a Felixa.“

„Som nesmierne šťastný a hrdý na to, že mám príležitosť pripojiť sa k Chip Ganassi Racing. Je to tím víťazov a ich história hovorí sama za seba. Som veľmi vďačný za ich dôveru a urobím všetko čo môžem, aby bol rok 2020 ďalším úspešným,“ povedal Marcus Ericsson.

Za záver ešte pripomíname, že celok Chip Ganassi patrí medzi najúspešnejšie vôbec. Vo vitríne má 66 víťazstiev a sedem titulov v IndyCar aj štyri víťazstvá v Indy 500. Tím sa zapojil aj do vytrvalostnej World Endurance Series, kde v roku 2016 zvíťazil v triede LMGTE Pro na 24 hodín Le Mans.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marcus Ericsson

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac