spravy.sk spravy.sk

Red Bull chce s novým motorom a novým palivom v Japonsku vyhrať
zdroj: TASR/AP

Red Bull chce s novým motorom a novým palivom v Japonsku vyhrať

Helmut Marko pred sezónou avizoval, že Red Bull chce v tomto ročníku vyhrať päť veľkých cien. Zatiaľ má na svojom konte len dve víťazstvá, takže by bolo načase poriadne zabrať. Sám verí, že v Japonsku by to mohlo vyjsť.

"V Suzuke budeme mať nový motor i nové palivo a našim cieľom je teda vyhrať. To rozhodne," povedal Marko pre Motorsport-Total.com s pripomenutím, že už v Rusku dostali všetci štyria jazdci Hondy nové spaľovacie motory štvrtej špecifikácie.

Stalo sa tak preto, aby trest neprišiel na domácej japonskej trati. Ale koľko koní navyše máme očakávať? "To vedia v Honde lepšie, ako my," odvetil Rakúšan. "Dostaneme sa bližšie k najlepším. Každý krok, ktorý Honda priniesla, nám ponúkol viac sily. Vždy dodali to, čo sľúbili."

Celkovo však Red Bull zaostáva za očakávaniami. "Sezóna sa síce začala dobre, ak sa nemýlim, pódiom... ale neboli sme na tom tak, ako by sme chceli byť. Spoločne sme sa však postupne zlepšovali."

Prvé víťazstvo prišlo na Veľkej cene Rakúska, druhé v Nemecku. Potom to však výkonnostne opäť nebolo celkom ono. Ak by sme mali rátať s celkovým počtom piatich triumfov, Red Bullu by mali najviac sedieť okruhy v Japonsku, Mexiku a v Brazílii. V USA a Abú Zabí to bude naopak o niečo ťažšie.

"Ak by sme vyhrali teraz v Suzuke, bol by to obrovský vrchol. A je to okruh, ktorý Maxovi vyhovuje," zdôraznil Helmut Marko. "Každý dobrý výsledok by bol pre Hondu na ich domácom podujatí skvelý."

Max Verstappen očakáva, že Mercedes by mohol byť veľmi rýchly v prvom sektore, teda v "esíčkach", Ferrari zasa v poslednom sektore. "Ale my by sme mali byť dobrí vo všetkých troch - aj keď možno nie najrýchlejší," skonštatoval Holanďan.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac