spravy.sk spravy.sk

Pérez kritizuje druhú ruskú zákrutu, okruh v Suzuke by mal byť príkladom
zdroj: TASR/AP

Pérez kritizuje druhú ruskú zákrutu, okruh v Suzuke by mal byť príkladom

Pred dvoma týždňami sa Formula 1 predstavila na okruhu v ruskom Soči. Na tomto mieste nie je ani jedna jediná štrková zóna a nie je tam ani žiadna tráva; je to jedno veľké asfaltové kráľovstvo.

Teraz sme sa však presťahovali do Suzuky, kde je to celkom inak. Keď pretekár vyjde mimo trate, okamžite je v problémoch. Podľa Sergia Péreza je to tak správne a podobné by to malo byť všade.

"Áno, je to skvelý príklad toho, ako by to malo vyzerať," uviedol Pérez vo štvrtok. "Ak trať niekde opustíte, zaplatíte za to vysokú cenu. Želal by som si, aby bol každý okruh takýto. Tento je bezpečný, ale treba ho rešpektovať. Ak ho opustíte, môže sa zrodiť vážna nehoda. Jazdci majú takéto okruhy radi."

V Rusku sa veľa hovorilo o dodržiavaní limitov okruhu. Keď je mimo trate všetko vyasfaltované, pretekári vedia na mnohých miestach prejsť krížom a o nič neprídu.

"Je to nekonečný príbeh," skonštatoval Mexičan. "Každoročne vedieme tieto zbytočné diskusie. V Soči spôsobila druhá zákruta už mnoho problémov. Kevin Magnussen bol aj potrestaný a v F2 sme tam videli vážnu nehodu."

"Rozhodne očakávam, že do budúceho roku to tam zmenia. Niečo také, ako sa stalo v F2, vyzerá jednoducho hlúpo. Potrebujeme to zmeniť. Stanovili aj pravidlo, že ak niekto vyjde mimo trate, musí prejsť poza tamojší stĺpik, no nie každý ho rešpektoval a v F2 sa kvôli tomu zrodila aj nehoda."

"Táto zákruta je jednoducho zlá. Keď niekto vyjde mimo trate, mal by byť prirodzene potrestaný. Nech tam dajú štrk, trávu alebo čokoľvek. Dostali sme sa do bodu, že to potrebujeme zmeniť," zdôraznil Sergio Pérez, podľa ktorého sú však podobné zmeny nutné aj na mnohých ďalších okruhoch.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac