spravy.sk spravy.sk

Räikkönen: Dúfam, že naše problémy konečne pochopíme
zdroj: TASR

Räikkönen: Dúfam, že naše problémy konečne pochopíme

Kimi Räikkönen hovoril po Veľkej cene Ruska o "nočnej more". Niečo sa udialo a po letnej prestávke odrazu nemá rýchlosť. Auto príliš nefunguje, ale okrem toho sa na neho lepí smola. Akosi to prestalo klapať.

"Dúfajme, že počas tohto víkendu naše problémy konečne pochopíme," uviedol Iceman. "Vyskúšame niekoľko noviniek a uvidíme, čo z toho bude. Dúfajme, že budeme o niečo rýchlejší."

Alfa Romeo predstavila vo Veľkej Británii a v Maďarsku viacero väčších noviniek, po letnej prestávke k ním pridala niekoľko menších. "Len pred niekoľkými pretekmi sme mali nový balík. Potrebujeme pochopiť, či práve ten môže za naše slabšie výkony, alebo je to niečo iné."

Fín je presvedčený o tom, že situácia sa môže rýchlo zmeniť. "Tu ani nemusí ísť o enormné veci, stačia maličkosti," skonštatoval. "V strede poľa to stačí na to, aby ste poskočili vpred, prípadne sa prepadli dozadu."

Räikkönen pôsobí v poslednej dobe rozpačito. V Taliansku pokazil kvalifikáciu a pri štarte z boxovej uličky sa jeho tím dopustil zásadnej chyby, keď mu obul zlé pneumatiky. V Rusku vyštartoval predčasne, v Belgicku a v Singapure sa zaplietol do kolízií. Časť viny teda nesie aj on. 

Ale nemôže byť celkový problém aj v tom, že Alfa sa už orientuje na budúci rok? "To neviem," odpovedal Kimi. "Len pred troma podujatiami sme priniesli veľký balík, takže to asi nebude o tom, že by sme sa nesnažili. Novinky by nám navyše pomohli aj v budúcom roku, keďže pravidlá sa veľmi nezmenia."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac