spravy.sk spravy.sk

Sainz o Suzuke: Takéto trate nám jazdcom chýbajú
zdroj: McLaren

Sainz o Suzuke: Takéto trate nám jazdcom chýbajú

Carlos Sainz je aktuálne na siedmej priečke majstrovstiev a je pravdepodobné, že si ju udrží. Na jednej strane by sa mohol dostať pred Pierra Gaslyho, ktorý má len o tri body viac ako on, na druhej strane však pravdepodobne prehrá boj s Alexom Albonom.

"Verím, že to vyjde," odpovedal Sainz na otázku, ako verí tomu, že v Suzuke vybojuje svoj 50. bodovaný dojazd v F1. "V tomto roku je to tak, že ak zvládneme solídne víkendy, ako ten v Rusku, sme vo veľmi dobrej pozícii a dokážeme zabodovať."

"Prvé tri podujatia sezóny nám nevyšli a rovnako nám nevyšli ani prvé tri podujatia po letnej prestávke. Dúfajme však, že v Soči sme sa definitívne vrátili na bodovú vlnu. O štatistike, že môžem zabojovať už päťdesiatykrát, som ani nevedel, ale bolo by fajn, ak by mi to vyšlo práve tu v Suzuke."

Sainz nebodoval až v siedmich tohtoročných víkendoch, ale napriek tomu má už 66 bodov, čo je jeho kariérny rekord. "Keď sme do ročníka vstupovali, tak sme nevedeli, ako na tom budeme. Ale máme veľa bodov a vidím, že tvrdá práca tohto tímu sa vypláca. Keď sa dostaneme na body, sú to zväčša solídne umiestnenia ako šieste, siedme či piate miesto. Je to fakt dobré, ale aj tak máme ďaleko k tomu, ako by sme to chceli mať."

McLaren robí pokroky vo všetkých smeroch a od roku 2021 bude dokonca odoberať pohonné jednotky značky Mercedes. "Toto je zmluva pre budúcnosť, momentálne sa koncentrujeme na vzťah s Renaultom, ktorý nám veľmi pomohol. Uvedomili sme si aj naše problémy a prišli sme na to, na čom potrebujeme zapracovať. Vďaka minuloročnému porovnaniu s Renaultom a Red Bullom sme náš balík vedeli lepšie posúdiť."

"Nuž a vďaka tohtoročnému progresu Renaultu dokážeme už aj dobre bodovať. Zmluva s Mercedesom je súčasťou plánu nášho návratu... povedzme to takto. Dúfajme, že vďaka nej opäť spravíme dobrý krok vpred," usmial sa Sainz.

Na štvrtkovej tlačovke sa hovorilo aj o okruhoch a španielsky mladík vyzdvihol Suzuku, ktorá má podľa neho veľmi dobré plynutie a skvelé sekvencie zákrut.

"A aj skutočnosť, že tento okruh penalizuje vaše chyby... ak nejakú spravíte, tak nehovorím, že rovno havarujete, ale skončíte v štrku a aj to veci pridáva adrenalín. Nám jazdcom takéto trate chýbajú. Prial by som si, aby sme sa k ním v budúcnosti vrátili a nebolo to tak, ako niekde... nebudem spomínať kde," dodal Carlos Sainz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac