spravy.sk spravy.sk

Räikkönen: Keď som začínal, nemali sme na vode žiadne problémy
zdroj: TASR

Räikkönen: Keď som začínal, nemali sme na vode žiadne problémy

Večná diskusia o problémoch súčasnej Formuly 1 v mokrých podmienkach sa tento víkend zrejme obnoví. Pilot tímu Alfa Romeo, Kimi Räikkönen tvrdí, že pred pätnástimi rokmi bola F1 na mokrú trať vybavená omnoho lepšie.

K Suzuke sa blíži tajfún Hagibis, ktorý pravdepodobne zruší celý sobotný program. Aj keď v piatok by malo na okruhu pršať len veľmi málo a v nedeľu vôbec, je možné, že počas víkendu sa k slovu dostanú aj mokré pneumatiky.

„Ak to vyzerá zle, mohli to úplne zrušiť a nemuseli sme vôbec chodiť,“ povedal rázne pilot Alfy Romeo Kimi Räikkönen. „Dobre vieme, ako veľmi sme limitovaní pneumatikami. Nemusí ani veľmi pršať a dostaneme aquaplaning. Keď máte nulovú kontrolu, je to samozrejme problém.“

„V časoch, keď som začínal, mohlo pršať naozaj silno a nemali sme žiadne problémy. Niekedy na trati ani nie je veľa vody a aj tak nemôžeme jazdiť, čo vyzerá naozaj smiešne. Ale tak to skrátka je,“ povedal Iceman.

Kimi si zo svojich začiatkov pamätá aj pneumatiky Bridgestone, s ktorými jazdil vo svojom prvom roku vo Formule 1 v tíme Sauber. V roku 2002 prestúpil do McLarenu, ktorý používal gumy francúzskeho Michelinu. Od roku 2007 bol Bridgestone jediným dodávateľom pre všetky tímy, po štyroch sezónach ho vystriedalo Pirelli.

Talianska spoločnosť pritom už niekoľkokrát čelil kritike za svoje zmesi do mokrých podmienok. Naposledy sa tak stalo v Nemecku. Podľa niektorých pilotov sú ich mokré gumy skrátka príliš tvrdé.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac