spravy.sk spravy.sk

Sainz: Infarktový začiatok sa zmenil na dobrý deň
zdroj: McLaren

Sainz: Infarktový začiatok sa zmenil na dobrý deň

Carlos Sainz bol v druhom japonskom tréningu siedmy najrýchlejší a ukázalo sa, že McLaren disponuje značnou silou, no sprvoti mu do smiechu príliš nebolo. V prvom tréningu mal totiž problém a svoje auto musel odstaviť.

Sainz zastal v prvej zákrute len krátko po tom, ako sa tréning začal a maršáli jeho auto zatlačili späť do boxovej uličky. "Áno, začali sme tak trochu infarktovo," skonštatoval Sainz. "Už-už som si začínal myslieť, že vynechám celý prvý tréning."

"Našťastie išlo len o pripojenie senzora a na trať som sa mohol okamžite vrátiť. Prvý tréning som dokončil bez problémov a druhý rovnako bez akýchkoľvek ťažkostí," pokračoval.

Celkovo sa zdá, že McLaren v Suzuke nemá optimálnu maximálku, na čo dopláca v treťom sektore. V prvom sektore je však veľmi dobrý a esíčka zvláda vynikajúco. Všetko to má svoje príčiny.

"Auto v prvom sektore dobre reaguje, čo je na tomto mieste vždy fajn. Druhý a tretí sektor už z nášho pohľadu nie sú výnimočné, ale v prvom sektore vieme získať dosť času k dobru. V záverečnej pasáži sme bohužiaľ veľmi pomalí, teda v šikane a na rovinke."

"Vždy je to o kompromise. Naše auto je v poslednej dobe také, že mu vyhovujú miesta so silnejším prítlakom. Zdá sa, že takto funguje dobre, takže sa s tým trochu hráme a skúšame. Aj preto nie sme v treťom sektore dobrí... no ak sa dokážeme kvalifikovať na siedmom mieste, tak sme sa rozhodli správne," prezradil Carlos Sainz.

Sobotu budú mať pretekári voľnú a na trati sa majú hlásiť v nedeľu ráno, keď sa uskutoční kvalifikácia. "Ak sa uskutoční, tak bude určite mokro. Preto bol druhý tréning veľmi dôležitý čo sa týka prípravy na preteky - môže rozhodovať aj o rošte, takže každý to skúsil aj s menším množstvom paliva a aj so silnejšími motorovými režimami," dodal.

"O rozdiel sa napokon postarajú najmenšie chybičky," uviedol druhý pretekár McLarenu Lando Norris reagujúc na vyrovnanosť stredu poľa. "Nám sa medzi tréningami podarilo dosiahnuť dobré zlepšenia, ale aj tak nás ešte čaká množstvo práce."

"Absolvovali sme všetky plánované previerky. Keďže nebudeme mať tretí tréning, museli sme to skúsiť aj s menším množstvom paliva a trochu tak kompromitovať náš tradičný program," dodal Norris.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac