spravy.sk spravy.sk

Cirkus F1 sa pobalil, šialený deň chce prežiť v úkryte
zdroj: Renault

Cirkus F1 sa pobalil, šialený deň chce prežiť v úkryte

K japonskému pobrežiu sa približuje tajfún Hagibis, ktorý zasiahne aj okruh v Suzuke. Predpokladá sa, že v sobotu spadne 80 až 120 milimetrov zrážok a rýchlosť vetra bude prekračovať 100 km/h.

Formulový cirkus sa na tieto okamihy pripravil veľmi zodpovedne a okamžite po skončení piatkových tréningov nastúpili do práce čaty mechanikov, ktorí rozobrali a odložili všetko, čo sa len dalo.

Demontovali pódium, dole išli aj štartové svetlá, rozobrané boli aj boxové múry jednotlivých stajní. Každý tím dostal okrem toho k dispozícii vrecia s pieskom, ktorými "poistil" zatvorené garáže a mnoho okien v areáli okruhu bolo utesnených drevenými lištami. Miestami to vyzeralo tak, akoby sa blížil koniec sveta.

"Okrem toho sme začali presúvať aj televízne centrum, ktoré sa po novom bude nachádzať v hlavnej boxovej budove," informoval športový riaditeľ F1 Steve Nielsen, ktorý dal pre tento účel vypratať garáž, v ktorej sa inak nachádzali pomocné autá Mercedesu, teda safety a medical cars.

"Musíme sa uistiť v tom, že keď sa sem v nedeľu ráno vrátime, uvidíme, že búrku prežili časomiery, štartové svetlá, GPS zariadenia i svetelné signály okolo okruhu."

"Doposiaľ sme nič takéto nerobili a ľudia, ktorí sa tomu venujú, budú mať robotu dlho do noci. Dúfame, že keď v noci dážď zosilnie a búrka sa zhorší, budeme mať všetko vnútri, aby mohol každý pracovať zvnútra a bez ohľadu na počasie sme to vedeli všetko opäť pozapájať," dodal Nielsen.

Jednotlivé tímy si výbavu zamkli v garážach a postupovali takticky. Vrecia s pieskom by mali pomôcť, ale keďže voda môže do garáží aj tak preniknúť, elektronika a všetky káble museli byť zdvihnuté ďalej od podlahy. 

Pretekári a členovia tímov budú počas najbližších 24 hodín podľa všetkého zatvorení vo svojich hoteloch. Dá sa predpokladať, že aj reštaurácie a ostatné zariadenia v okolí budú fungovať len v obmedzenom režime. V hoteli nachádzajúcom sa pri okruhu bude napríklad núdzové centrum a tamojší bowling bude zatvorený.

Nuž držme palce, aby všetko dobre dopadlo a v nedeľu sme sa mohli vrátiť k traťovej aktivite.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Japonsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac