spravy.sk spravy.sk

Helmut Marko: Nemyslím si, že Vettela možno odpisovať
zdroj: Scuderia Ferrari

Helmut Marko: Nemyslím si, že Vettela možno odpisovať

Helmut Marko dostal v aktuálnom rozhovore pre RTL niekoľko otázok týkajúcich sa situácie vo Ferrari a stavu, v akom sa nachádza jeho bývalý pretekár Sebastian Vettel.

"Podľa mňa nebolo správne dohodnúť sa na štarte na takej stratégii," vrátil sa Marko k ruskému podujatiu, kde mal Charles Leclerc na štarte Vettelovi pomôcť a Scuderia potom pozície svojich jazdcov spätne vymenila. "Veci nemožno takto prekomplikovať. Ten, ktorý je rýchlejší, by si mal vedenie udržať a potom sa to všetko vyrieši."

V pamäti máme aj VC Malajzie 2013, keď Vettel pôsobil ešte v Red Bulle. Napriek príkazu Multi21 predbehol svojho kolegu Marka Webbera a tamojšie preteky vyhral.

"Situácia Webber/Vettel bola opačná ako to, čo zažíva teraz. Tam bol Webber starší a Sebastian mladší. A áno, mali sme svoje problémy. Tak spolovice sme ich vyriešili, ale nebolo to jednoduché."

Teraz to vyzerá tak, že Vettelovi pri Leclercovi dochádza dych. "Hovoril som s ním, ale nielen o jeho situácii, skôr všeobecne," povedal Marko. "Zdá sa, že je celkom v pohode. Toto všetko je však súčasťou Ferrari: vždy je to tam aj o emóciách, ktoré sa šíria viac, ako v iných tímoch."

"Všetko sa to vyrieši, ale hlavne na to potrebuje odpovedať na okruhu - tak, ako to spravil v Rusku. To bolo správne. Jeho preteky sú zväčša dobré a zvykne byť rýchlejší, ako Leclerc. Len v kvalifikácii mierne zaostáva," skonštatoval Helmut Marko, aby na záver dodal: "Nemyslím si, že Vettela možno odpisovať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac