spravy.sk spravy.sk

Abiteboul o rozchode s McLarenom: Menej rušivých vplyvov
zdroj: Renault Sport

Abiteboul o rozchode s McLarenom: Menej rušivých vplyvov

V priebehu ruského víkendu McLaren oznámil, že od roku 2021 bude dodávateľom jeho pohonných jednotiek Mercedes. Renault tým pádom na štartovom rošte stratil svojho jediného zákazníka.

Partnerstvo s Renaultom pod vedením Cyrila Abiteboula zrejme nie je jednoduché. Svoje by o tom mohli hovoriť v Red Bulle. A zdá sa, že ani spojenie McLaren-Renault nebolo nijak horúce. Aj keď sa bossovia tímu z Wokingu nikdy nevyjadrovali o svojom dodávateľovi v kritickom duchu, taký Carlos Sainz si občas neodpustil ironickú poznámku. V priebehu belgického víkendu napríklad povedal, že nová špecifikácia pohonnej jednotky Renaultu nedodala ani zlomok výkonu navyše.

McLaren sa tak rozhodol vrátiť k Mercedesu a Renault stratil zákazníka, ktorý za dodávku pohonných jednotiek platil miliónovými sumami. Podľa šéfov tímu však dôsledky rozchodu nebudú nijak významné.

„Pre budúci rok to nebude mať žiadny vplyv, pretože motor je hotový,“ povedal boss Renault Cyril Abiteboul. „Práve teraz ho skúšame na dynamometri, ide o dlhodobý vývoj, takže to nie je nič, čo by nás smerom k roku 2020 ovplyvnilo.“

„Mohlo by to mať dopad na rok 2021 a nasledujúce. Renault sa ale vždy snažil čo možno najviac uspokojiť všetkých zákazníkov, vziať do úvahy ich pripomienky. V tomto smere tak budeme čeliť menším rušivým vplyvom. Môžeme sa sústrediť len na seba,“ povedal Abiteboul.

„Z ekonomického hľadiska to nebude mať absolútne žiadny dopad, pretože predávame viac-menej za toľko, koľko umožňujú cenové obmedzenia,“ povedal Abiteboul. „Ste síce spokojní, keď vidíte, že váš produkt používa viacero tímov, ale na to, čo sa Renault pokúša vo Formule 1 dosiahnuť, to nebude mať žiadny vplyv.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac