spravy.sk spravy.sk

V Suzuke prekvapivé kvalifikačné double Ferrari, pole position pre Vettela!
zdroj: Scuderia Ferrari

V Suzuke prekvapivé kvalifikačné double Ferrari, pole position pre Vettela!

Pole position číslo 57 pre Sebastiana Vettela v kariére. Nemecký pilot vo veterných podmienkach zdolal svojho tímového kolegu rozdielom necelých dvoch desatín sekundy. Mercedes, ktorý dominoval v tréningoch, v záverečnej časti kvalifikácie prekvapivo zaostal.

Ferrari senzačne získavalo v technickom prvom sektore okruhu, kde potrebujete efektívnu aerodynamiku a vysoký prítlak. Zdalo sa, že Vettel zajazdil fenomenálny prvý pokus, v druhom však boli všetci piloti ešte rýchlejší. Jeho tímový kolega Charles Leclerc v druhom pokuse siahal na čas Vettela a zdalo sa, že by sa mohol na tímového kolegu dotiahnuť. Pokazil však tretí sektor, Seb svoj pokus navyše ešte zlepšil a rozdielom necelých dvoch desatín má pole position.

Mercedes prekvapivo zaostával. Po prvých pokusoch strácali piloti asi pol sekundy. V druhých sa dokázali dotiahnuť, rozostup približne štvrť sekundy napokon nevyzerá nijak hrozivo.

Za najlepšou štvoricou so stratou „dvoch svetov“ Red Bull. Max Verstappen aj Alexander Albon zajazdili na tisícinu rovnaký čas. Pre Alexandra Albona teda skvelý výsledok.

Najlepším zo zvyšku sveta sú McLareny, Carlos Sainz tentoraz pomerne výrazne zdolal svojho tímového kolegu. Na deviatom mieste sa umiestnil Pierre Gasly a desiaty je Romain Grosjean.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Japonsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac