spravy.sk spravy.sk

Wolff je sklamaný: Toto mal byť pre nás dobrý okruh
zdroj: Mercedes

Wolff je sklamaný: Toto mal byť pre nás dobrý okruh

Vyzerá to tak, že Toto Wolff bol po piatkových tréningoch presvedčený o sile Mercedesu. Druhý tréning mohol rozhodovať o poradí na štarte a zdalo sa, že tímy tam ukázali všetko, ale napokon to tak nebolo. Ferrari si niečo nechalo v rukáve a v kvalifikácii potom ostatným vytrelo kocúra.

"Sklamaný," opísal Wolff svoje prvé pocity. "Toto mal byť pre nás dobrý okruh. Ferrari to opäť zvládlo rovnako. V piatok bolo doslova nikde, ale keď to potom rozbalili, tak boli veľmi rýchli."

"Celkovo si myslím, že naše vylepšenia fungovali. Auto je dobre vybalansované, ale z hľadiska jedného kola momentálne strácame. Myslím si, že po stránke pretekového tempa to s nami vyzerá dobre, ale ak sme za niekým, tak je v tom problém."

Mercedes je na tom tak či tak veľmi dobre a na dosah má oba majstrovské tituly. Ak v Suzuke zdolá Ferrari o šestnásť bodov, môže sa tešiť z konštruktérskeho primátu.

"Radi by sme si ho vzali čo najskôr, ale motoristický šport nie je jednoduchý. Neprichádzali sme sem s očakávaním, že vyhráme titul," skonštatoval Wolff.

Radosťou nežiaril ani Lewis Hamilton, ktorý bol však so svojim autom spokojný. "Auto bolo v poriadku," uviedol. "Ale keď to oni vytočia a posunú sa na inú úroveň, tak sa s tým z hľadiska výkonu jednoducho nevieme popasovať. Auto sa však správalo dobre."

"Ferrari má rýchlejšie auto. My však máme tiež solídne auto. Dúfame, že v pretekoch s nimi dokážeme zabojovať, ale na rovinkách sú veľmi rýchli," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Japonsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac