spravy.sk spravy.sk

Kubica dostane po havárii nové šasi, Williams vraj má dostatok súčiastok (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Kubica dostane po havárii nové šasi, Williams vraj má dostatok súčiastok (VIDEO)

Williams z nedávnej Veľkej ceny Ruska stiahol Roberta Kubicu, pretože po posledných haváriách nemal dostatok súčiastok a bolo ohrozené ďalšie pôsobenie tímu v sezóne.

No a v Japonsku sa napokon stalo to, čo nikto nepotreboval: Kubica v kvalifikácii havaroval a svoje auto totálne rozbil. Stajňa potvrdila, že mechanici musia poriadne zamakať a dať mu nové šasi, ale súčiastok by malo byť dosť.

"Súčiastky máme, ale ide o výmenu šasi, s čím je spojené obrovské množstvo práce," uviedla hovorkyňa Williamsu. "Bude to tesné, ale robia všetko, čo je v ich silách. Verím, že to môžu zvládnuť."

"Za relatívne malú chybu som zaplatil vysokú cenu," reagoval Kubica. "Vo svojom úvodnom kole som zrýchľoval a pravdepodobne k tomu viedlo viacero faktorov. Zadným kolesom som vyšiel mierne mimo trate a bolo to..."

"Vyšiel som sa na trávu a múr sa priblížil veľmi rýchlo. Podľa mňa k tomu viedlo niekoľko faktorov, ale nechcem ísť do detailov. Všetky tieto príbehy sa však začali už pred kvalifikáciou," dodal Kubica.

Okrem Williamsu mali veľa roboty aj v Haase, kde potrebujú prestavať rozbité auto Kevina Magnussena. Vieme, že Dán musel dostať novú zadnú nárazovú štruktúru i prevodovku.

Nuž a nenudia sa ani v Renaulte, kde Nicovi Hülkenbergovi menia hydraulický systém. Ten ho vyradil v Q2.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Japonsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac