spravy.sk spravy.sk

Verstappen a Albon dosiahli na tisícinu rovnaký čas, strata na Ferrari je však značná
zdroj: Red Bull Racing

Verstappen a Albon dosiahli na tisícinu rovnaký čas, strata na Ferrari je však značná

Pretekári Red Bullu Racing dosiahli v kvalifikácii na Veľkú cenu Japonska navlas rovnaký čas. Pri menách Maxa Verstappena i Alexa Albona svietil výkon 1:27,851s a viac bol spokojný pochopiteľne druhý menovaný.

"Kvalifikácia nebola práve najlepšia a piate miesto nie je to, v čo sme dúfali," uviedol Max Verstappen. "Teší ma aspoň to, že ihneď budeme mať aj preteky a pokúsime sa z nich dostať maximum. V Q2 som mal problém s využitím 'boost-energie', ale v Q3 už bolo všetko fajn."

"Možno som nebol dostatočne agresívny a ideálne nebolo ani to, že som na rovinkách nemal poriadnu maximálku. Stavili sme totiž na silný prítlak. Bolo veterno a cítiť to bolo hlavne v druhom sektore a na hlavnej rovinke. Všetci sme však na tom boli rovnako a nemôžem sa na nič sťažovať."

"Aktuálne som trochu sklamaný, ale verím, že v pretekoch to môže byť omnoho lepšie. Práve na to sa koncentrujem," dodal Verstappen.

Albon napokon vyštartuje spoza Verstappena, pretože svoj čas dosiahol o niečo neskôr. Tak či tak bol však spokojný. "Tentoraz som mal čistejšiu kvalifikáciu a som spokojný," skonštatoval.

"Neviem, odkiaľ prvé štyri autá vzali taký čas. Zdá sa, že dosiahli pokroky, ale ja som sám so sebou spokojný. Prísť o jeden deň traťovej akcie bolo pre mňa ako nočná mora a dnes to s vetrom nebolo ideálne."

"Auto sa tak správa celkom inak, ale všetci sme na tom rovnako. V Q1 sme videli, ako sa vietor menil a každé kolo bolo iné. Mali sme to ťažké, ale čo už," doplnil Alex Albon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Japonsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac