spravy.sk spravy.sk

Verstappen obviňuje Leclerca z nezodpovednej jazdy
zdroj: Red Bull Racing

Verstappen obviňuje Leclerca z nezodpovednej jazdy

Jazdec Red Bullu, Max Verstappen, po incidente v úvodnom kole Veľkej ceny Japonska, ukazuje prstom na Charlesa Leclerca a tvrdí, že svojou nezodpovednou jazdou ho vyradil z pretekov.

Ferrari si v kvalifikácii dokázalo zabezpečiť prvé dve miesta, kvôli nevydarenému štartu v pretekoch však o ne prišlo. Vďaka tomu sa Valtterimu Bottasovi podarilo prekonať svojich súperov už pri vjazde do prvej zákruty. Leclerc, ktorý chcel zrejme čo najrýchlejšie získať stratené pozície, však narazil do Holanďana, pre ktorého sa boj na popredných miestach zmenil na predčasný odchod z pretekov. 

„Raz sme mali dobrý štart a nakoniec nedokončím preteky,“ neskrýval sklamanie jazdec tímu Red Bull. „Myslím, že som bol na treťom mieste a zrazu do mňa vrazil Leclerc. Z môjho pohľadu som tam nemohol niečo spraviť, aby som predišiel nehode. Všetci vieme, že ak jazdíte za monopostom, strácate prítlak. Charles je dostatočne skúsený, aby to vedel.“

Spočiatku sa športoví komisári nechceli incidentom nezaoberať. Neskôr však zmenili názor a rozhodli sa, že to preskúmajú po skončení veľkej ceny. Mladý, len 22-ročný jazdec, tomuto rozhodnutiu nerozumie. „Celé moje auto bolo zničené a oni sa rozhodnú vyšetrovať to až po konci veľkej ceny? Čo mal viac spraviť, aby dostal okamžitý trest?,“ pýta sa.

„Mám rád tvrdé preteky, ale toto s tým nemalo nič spoločné. Bola to jeho nezodpovedná jazda. Mali zlý štart, takže sa snažili získať späť miesta, ale vždy musíte urobiť len toľko, koľko môžete. Je škoda, že to takto dopadlo,“ uviedol Verstappen.

Ten nechápe ani rozhodnutiu komisárov nepotrestať Sebastiana Vettela, ktorý pri štarte porušil pravidlo. „Pozeral som sa na opakované zábery zo štartu. Seb sa tam jasne pohne a potom zastaví, pričom nariadenie hovorí, že to nemôžete urobiť. Síce nezískal žiadnu výhodu, ale nerozumiem tomu, čo sa dnes deje s pravdlami,“ uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac