spravy.sk spravy.sk

Leclerc: Neviem, čo sa stalo
zdroj: TASR

Leclerc: Neviem, čo sa stalo

Pilot Ferrari Charles Leclerc prežil krušný štart do Veľkej ceny Japonska. Najprv sa mu absolútne nevydaril štart, potom v prvej zákrute kolidoval s Maxom Verstappenom, následkom čoho musel Holanďan z pretekov odstúpiť.

Komisári sa incident v prvej zákrute rozhodli najprv netrestať, potom vyšetrovanie opäť otvorili, nakoniec vydali prehlásenie, že sa to bude riešiť po pretekoch. Leclerc si následkom kolízie poškodil predné krídlo i časť bočnice, bol tak nútený zastaviť v boxoch a prepadol sa na chvost štartového poľa. O úvodnom incidente však nevedel mnoho povedať.

„Hm, viem, že som bol za Sebastianom, no potom došlo z nejakého dôvodu ku kontaktu. Neviem, čo sa stalo, potrebujem sa na to pozrieť,“ povedal po pretekoch Charles Leclerc.

„Z auta to bola náročná situácia. Samozrejme sme po incidente v prvom kole vedeli, že to bude veľmi ťažké. Pri predbiehaní som si užil veľa zábavy, ale šieste miesto nie je tým, na ktorom som chcel finišovať. Je to sklamanie, no zo strategického pohľadu si nemyslím, že sme mohli urobiť niečo lepšie.“

„Myslím, že Mattia pred víkendom hovoril, že musíme urobiť všetko perfektne, aby sme porazili Mercedes. Sú veľmi silní, najmä v pretekovom tempe. Presne na to sa potrebujeme sústrediť,“ povedal Leclerc.

„Dnešným problémom bol štart nás oboch, Seb aj ja sme kvôli tomu spadli za Mercedes. Neviem, čo sa stalo, musím sa na to pozrieť,“ dodal Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac