spravy.sk spravy.sk

Binotto ľutuje premrhané príležitosti Ferrari v roku 2019
zdroj: TASR/AP

Binotto ľutuje premrhané príležitosti Ferrari v roku 2019

Mattia Binotto tvrdí, že nebyť zbabraného štartu oboch jazdcov, Ferrari by malo na to, aby vyhralo Veľkú cenu Japonska. Podľa neho je to ďalšia premrhaná príležitosť.

Sebastian Vettel síce získal pole position, ale jeho uliaty štart spôsobil, že o svoje miesto prišiel hneď v úvode pretekov. Zatiaľ čo sa Valtteri Bottas dostal do čela, Charles Leclerc sa zrazil s Maxom Verstappenom, čo u oboch jazdcov spôsobilo poškodenie vozidiel. Podľa šéfa tímu Ferrari ide o chyby, kvôli ktorým prišli o ďalšiu výhru. 

„V tejto sezóne sme mali viacero šancí, ale premárnili sme ich. To isté sa stalo aj tu. Ako tím musíme byť silnejší a nejakým spôsobom dosiahnuť úroveň výkonnosti, ktorá je v nás skrytá,“ uviedol Binotto.

„Mercedes mal rýchlejšie tempo. Seb však viedol pred Lewisom Hamiltonom v prvom kole i v tom poslednom. Myslím si, že s normálnym štartom sme to mohli vyhrať,“ dodal. 

Kolíziu medzi mladým Holanďanom a Monačanom budú riešiť športoví komisári. Podľa rodeného Švajčiara budú červení akceptovať akékoľvek rozhodnutie. „Prvá zákruta je nesmierne ťažká. Nemyslím si, že to Charles urobil zámerne,“ uzavrel. 

Mercedes vďaka tretiemu a prvému miestu v pretekoch získal, už šiestykrát v rade, titul konštruktérov. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac