spravy.sk spravy.sk

Wolff vysvetlil, prečo Mercedes povolal Hamiltona na druhú zastávku
zdroj: TASR

Wolff vysvetlil, prečo Mercedes povolal Hamiltona na druhú zastávku

Mercedes robil v priebehu Veľkej ceny Japonska zaujímavé strategické rošády. Najskôr sme boli všetci presvedčení o tom, že každý pôjde na jednu zastávku v boxoch, potom Sebastian Vettel a Valtteri Bottas "prepli" na dve a Lewis Hamilton mal ísť ďalej na jednu.

Následne sa začalo ukazovať, že gumy to s jednou zastávkou asi nezvládnu a Hamilton bude musieť prísť do boxov ešte raz. On bol však veľmi rýchly a vyzeralo to tak, že dodatočný pitstop ani nepotrebuje. Tu sa však začalo zdať, že Mercedes chcel víťazstvo nechať Bottasovi a Hamiltona predsa len povolal ešte raz.

"Bolo to náročné. V priebehu týchto pretekov sme mali viacero ťažkých rozhodnutí," skonštatoval Toto Wolff. "Valtteri bol od štartu vo vedení a svoju pozíciu si už len bránil. U Lewisa sme ako u tretieho mohli viac riskovať. S Valtterim sme konali tak, že sme chránili jeho vedenie a keď zašiel Sebastian na druhú zastávku, aj sme mu trochu ubrali tempo."

"Bolo celkom jasné, že vyhrať by to mal Valtteri. Určite sme nechceli, aby sme tímových kolegov proti sebe postavili inou stratégiou. No na druhej strane sa dá povedať, že sme mohli mať druhé miesto," povedal Wolff naznačujúc, že ak by Hamilton neprišiel na druhú zastávku v boxoch, pravdepodobne by skončil prinajhoršom druhý.

Ďalej to vysvetľoval: "To, či Lewis príde do boxov, bolo tak 50:50. Mohli sme ho nechať na trati a jazdcov požiadať o výmenu pozícií, vďaka čomu by sme Valtterimu vrátili jeho výsledok a možno ho takto ešte viac obránili pred Sebastianom. Ale Lewis by sa pred ním možno takto neubránil, tak sme sa rozhodli dať mu nové pneumatiky. V tom okamihu to vyzeralo ako správne rozhodnutie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Japonsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac