spravy.sk spravy.sk

Leclerc dostal dva časové tresty, prišiel o šieste miesto
zdroj: FOM/screenshot

Leclerc dostal dva časové tresty, prišiel o šieste miesto

Charles Leclerc prešiel cieľom Veľkej ceny Japonska ako šiesty, ale o túto pozíciu následne prišiel. Mohli za to dva tresty, ktoré dostal za kolíziu s Maxom Verstappenom a za jazdu s nebezpečne poškodeným autom.

Komisári mu dodatočne naparili päť a desať trestných sekúnd, pričom siedmy Daniel Ricciardo prešiel cieľom len približne päť sekúnd za ním. O túto pozíciu teda prišiel. Oba Renaulty sú však obvinené z porušenia technických pravidiel, takže napokon to môže byť ešte o niečo inak. Uvidíme.

"Pôvodne som bol informovaný o tom, že s autom prídu do boxov," povedal riaditeľ pretekov Michael Masi o postupe Ferrari. "Oni sa však nakoniec rozhodli, že tak nespravia, ale následne som ich inštruoval, aby s Charlesom predsa len prišli do boxov. Urobili tak."

"V druhom kole sa mu už odlomili súčiastky. V tom čase už mali mnou nariadené prísť do boxov, lebo sme nevedeli potvrdiť, či sa nemôže odlomiť aj niečo iné," dodal Masi

Komisári udelili Ferrari okrem časového trestu aj pokutu vo výške 25 000 eur.

Na Leclercovo počínanie doplatil Lewis Hamilton, ktorému úlomky odsekli pravé spätné zrkadlo. Zle dopadol aj Lando Norris, ktorému sa dostali až do brzdového potrubia.

Nebol Masi kvôli počínaniu Ferrari mierne nahnevaný? "Z bezpečnostného pohľadu som bol viac, ako len mierne nahnevaný," dodal.

Situácia prekvapila aj šéfa McLarenu Andreasa Seidla. "Dôrazne nesúhlasíme s tým, aby konkurenti na trati nechávali auto, ktorému kompletne visí celá koncová lišta predného krídla a všetkých takto vystavovali riziku," zdôraznil.

"Bohužiaľ, keď potom tá lišta buchla, odpad z nej sme chytili do pravého predného brzdového potrubia. Brzdové teploty okamžite vyleteli nahor a Landa sme museli zavolať do boxov, aby sme to prečistili. Preteky sa pre nás tým pádom skončili. Ak niekomu visí takýto kus súčiastky, nemal by mať povolené ísť naďalej naplno," dodal Seidl.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac