spravy.sk spravy.sk

Racing Point podal oficiálny protest voči legálnosti áut Renaultu, rozhodne sa až o pár dní
zdroj: Renault

Racing Point podal oficiálny protest voči legálnosti áut Renaultu, rozhodne sa až o pár dní

Vyzerá to tak, že o výsledkoch Veľkej ceny Japonska sa napokon rozhodne až niekoľko hodín po jej skončení. V hre je totiž ešte diskvalifikovanie Renaultu, ktoré tomuto tímu reálne hrozí.

Môže za to protest zo strany Racing Pointu, podľa ktorého sa Renault previnil porušením športových i technických pravidiel, ako aj Medzinárodného športového kódexu. Zástupcovia oboch tímov mali v tejto téme vypovedať o 11:30 nášho času.

Oficiálne dokumenty FIA potvrdili, o čo Racing Pointu vôbec ide. V originále stojí, že Renault sa previnil "pre-set lap distance-dependent brake bias adjustment system", čo v nepriamom preklade znamená, že Nicovi Hülkenbergovi a Danielovi Ricciardovi sa v priebehu kola automaticky menilo nastavenie brzdného balansu.

Ricciardo skončil po treste pre Charlesa Leclerca šiesty, Nico Hülkenberg bol desiaty. Reálne hrozí, že obaja o svoje miesta prídu.

Doplnené o 12:40:

FIA napokon potvrdila, že protest akceptuje, ale situáciu bude do stredy skúmať a rozhodne až neskôr. Ide o náročnejšiu technický záležitosť, takže kompetentní nechcú nič unáhliť.

Doplnené o 13:15:

FIA zapečatila a zadržala elektronické kontrolné jednotky oboch monopostov Renaultu a rovnako aj ich volanty.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Japonsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac