spravy.sk spravy.sk

Vettel: Kľúčové bolo využitie našej maximálky
zdroj: TASR

Vettel: Kľúčové bolo využitie našej maximálky

Sebastian Vettel tvrdí, že využitie výhody v maximálnej rýchlosti Ferrari oproti konkurencii, bolo kľúčom k tomu, aby zostal počas Veľkej ceny Japonska pred Lewisom Hamiltonom.

Hamilton prenasledoval Vettelovo Ferrari v posledných kolách nedeľných pretekov na čerstvých softoch po tom, čo ho tím druhýkrát povolal do boxov. Nemec sa ho naopak snažil udržať za sebou na pomalších mediumkách. Úradujúci majster sa však na nič nezmohol a z druhého miesta sa tešil pilot červených. 

„Tento boj som si užil. Bol som síce trochu nervózny, pretože som bol v zákrutách pomerne pomalý, ale na rovinkách som bol predsa len rýchly,“ uviedol Vettel. „Snažil som sa využiť svoju výhodu a fungovalo to. Som si istý, že sa to Lewisovi nepáčilo, ale bolo dôležité zostať vpredu,“ dodal. 

Jednotka Ferrari, aj keď o tom už množstvo ľudí pochybuje, dodala, že dnes mali veľkú šancu, o ktorú prišli hneď v úvode. „Po pár metroch to celé vyfučalo a my sme nemohli nič urobiť.“

Vettela tiež prekvapilo rozhodnutie Mercedesu použiť na Hamiltonovi stratégiu dvojitej zastávky v boxoch. „Úprimne, bol som prekvapený, keď išiel do boxu. Valtteri bol dosť ďaleko, takže som vedel, že ho nedostihnem. Keď sa vrátil Lewis na trať, netlačil som na to a Valtteriho som nestíhal - zameral som sa na obranu." 

„Snažil som sa udržiavať pneumatiky v čo najlepšom stave, aby som sa ubezpečil, že ak bude tesne za mnou, bude to v poriadku a budem mať šancu udržať si svoju pozíciu. Na miestach, kde ma nemohol predbehnúť som maximálne šetril gumy. V závere to bolo kvôli premávke tesné, ale bol som šťastný, keď som videl šachovnicovú vlajku,“ uzavrel Vettel

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac