spravy.sk spravy.sk

Hamilton je frustrovaný stratégiou Mercedesu
zdroj: TASR/AP

Hamilton je frustrovaný stratégiou Mercedesu

Lewis Hamilton tvrdí, že „lepšie vedenie“ a ostrejšia stratégia by mohli pomôcť Mercedesu získať na Veľkej cene Japonska prvé dve miesta.

Nemecký tím sa rozhodol pre stratégiu dvoch zastávok v boxoch s oboma jazdcami, kvôli čomu Hamilton padol na tretie miesto a aj napriek čerstvejším pneumatikám v posledných kolách, nedokázal nájsť recept na predbehnutie Ferrari Sebastiana Vettela

Valtteri Bottas sa napokon tešil z výhry prvýkrát od Veľkej ceny Azerbajdžanu a „znížil“ tak stratu na svojho tímového kolegu na 64 bodov. Mercedes už po pretekoch oslavuje aj zisk šiesteho titulu pohára konštruktérov v rade. 

Úradujúci majster sveta verí, že silnejšia stratégia, ktorá by bola postavená na jednej zastávke v boxoch, by zaistila, že Vettela by dokázal zdolať. 

„Pravdepodobne by to tak bolo. Keď mi obuli tie pneumatiky (mediumky), bolo v zásade jasné, že pôjdem na dve zastávky - ich opotrebenie totiž bolo silnejšie," uviedol Hamilton. "Kázali mi sťahovať stratu na Seba, pričom takto som si gumy ničil."

"Takto som nemal šancu dať to na jedinú zastávku," pokračoval Angličan. "Samozrejme si teraz s inžiniermi a stratégmi sadneme a rozoberieme, čo sa vlastne stalo. Dnes sme to mohli zvládnuť lepšie a mnohokrát v priebehu ročníka sme to aj zvládali lepšie. Ale aspoň Valtteri urobil dobrú prácu."

„V druhom stinte som mohol jazdiť inak a mohol som to natiahnuť, aby som na trati ostal čo najdlhšie. Keďže som však na to mal tlačiť a sťahovať stratu na Seba, tak som si gumy zničil. Škoda. Mohli sme mať prvé a druhé miesto, ale stratégia nebola optimálna," uzavrel britský pilot. 

Ten sa môže už po skončení nasledujúcej Veľkej ceny Mexika tešiť z majstrovského titulu v prípade, že svojho tímového kolegu porazí o štrnásť bodov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac