spravy.sk spravy.sk

Gasly sa vyhol penalizácii za haváriu s Pérezom
zdroj: screenshot

Gasly sa vyhol penalizácii za haváriu s Pérezom

Pierre Gasly sa vyhol penalizácii za nehodu počas Veľkej ceny Japonska, keď v poslednom kole narazil do Sergia Péreza.

Jazdec tímu Racing Point sa po kolízii dostal do šmyku a skončil v bariérach. Pérez sa pokúšal obsadiť ôsme miesto, práve pred jazdcom tímu Toro Rosso. 

Rodák z mexickej Guadalajary však nemusí byť smutný. Kvôli nefunkčnej časomiere sa preteky skrátili o jedno kolo a konečné výsledky sa riadia umiestnením v 52. kole, kde ešte figuroval na deviatej priečke. 

Športoví komisári sa incidentom zaoberali, došli však k názoru, že za nehodu môžu obaja a preto sa rozhodli nikoho nepotrestať. 

„Obidvaja jazdci majú podiel na kolízii. Jedno auto bolo mierne vpredu a na vonkajšej strane smerovalo k apexu v druhej zákrute, preto druhý monopost nebolo dobre vidieť,“ píše sa vo vyhlásení. 

Ešte predtým bol Pérez poriadne nazlostený a na celú situáciu reagoval, že to bolo veľmi hlúpe. „Zničil naše úsilie. Bolo to zbytočné. Dal som mu dostatok miesta,“ neskrýval svoje emócie. 

Gasly sa naopak zdráhal vyjadreniam skôr, ako sa mohol dobre pozrieť na opakované zábery. „Chcem najskôr vidieť, či by som mohol urobiť niečo iné, až potom sa budem môcť vyjadriť. Očakával som trochu viac priestoru, ale najskôr chcem vidieť zábery a všetko skontrolovať,“ uzavrel. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac