spravy.sk spravy.sk

Kubica sa oprel do svojho tímu: Prekročili hranice
zdroj: TASR

Kubica sa oprel do svojho tímu: Prekročili hranice

Hneď v úvode prvej časti kvalifikácie v nájazde do rýchleho kola vyšiel pilot Williamsu Robert Kubica ľavou časťou auta mimo trať, následne stratil kontrolu a totálne rozbil svoje auto o bariéru. Celý incident pôsobil dojmom, že Poliak urobil školácku chybu, on sa však bráni.

V priebehu piatkových jázd vyskúšali Kubica i Russell novú špecifikáciu predného krídla. Problém bol v tom, že tím mal k dispozícii len jeden jeho exemplár. Kým Georgeovi Russellovi sa nové krídlo nepozdávalo, Robert Kubica z neho mal pozitívne dojmy. Očakával preto (a on tvrdí, že sa na tom s tímom aj reálne dohodol), že tento kus dostane aj v nedeľu, aby s ním odjazdil kvalifikáciu i preteky. V nedeľu ráno sa však podľa vyjadrení Poliaka v tíme rozhodli mu toto krídlo vziať a namontovať štandardný typ. Dôsledky ste mohli vidieť sami. Kubica auto rozbil a pred zrakmi fanúšikov vyzeral ako amatér.

„Piatok bol veľmi dobrý, prvýkrát za dlhú dobu,“ rozpovedal sa Kubica poľským reportérom, ktorých cituje Motorsport.com. „Vymenili sme predné krídlo, neočakávali sme, že to s ním bude lepšie, na druhom aute neprinieslo žiadnu výhodu, alebo to s ním bolo ešte horšie. Na mojom som však cítil zlepšenie.“

„Avšak z nejakých zvláštnych dôvodov bolo z môjho auta odobraté v nedeľu ráno pred kvalifikáciou. Myslím, že v sobotu bolo dosť času o tom premýšľať. Podľa mňa toto rozhodnutie nebolo založené na základe podmienok na trati, ale skôr prišlo z iných dôvodov,“ povedal Kubica tajomne s tým, že výmenu krídla v nedeľu ráno neočakával.

„Rozhodnutie vymeniť krídlo bolo urobené bez toho, aby som o tom vedel, čo podľa mňa nie je tá správna cesta. Dnešné ráno ma o tom prinútilo veľa rozmýšľať. O niektorých veciach som vedel, ale dnes boli prekročené hranice,“ povedal Poliak.

Kubicove vyjadrenia boli ihneď predložené Williamsu. Ten sa okamžite bráni, toto predné krídlo tím nezamýšľal nasadiť do pretekov, chcel ho vraj len testovať.

„Naše nové predné krídlo bolo zamýšľané len ako testovacia položka pre japonský víkend,“ stojí v stanovisku tímu. „S možnými dôsledkami tajfúnu Hagibis, kvôli ktorému bol zrušený sobotný program, v kombinácii s dnešnými nepriaznivým poveternostnými podmienkami sa tím rozhodol, že nebude riskovať nasadenie a potencionálne zničenie nového krídla predtým, než absolvuje ďalšie testy v Mexiku,“ stojí v stanovisku tímu. „Incidenty v priebehu kvalifikácie ukázali, že to bolo správne rozhodnutie.“

Kubica
ale kontroval s tým, že tento ťah kompletne narušil jeho sebadôveru.

„Piatok som zakončil s vcelku dobrými pocitmi. Podmienky síce boli odlišné, ale v piatok sa udialo niečo, čo mi dodalo mnoho sebadôvery a zlepšilo moje pocity v aute. Najprv sme sa na niečom dohodli a potom sa to v nedeľu ráno z nejakého dôvodu zmenilo. Myslím, že to rozhodnutie neprijali ľudia tu,“ zakončil sériu záhadných vyjadrení Kubica.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac