spravy.sk spravy.sk

Leclerc sa obhajuje voči obvineniam typu "takmer si odsekol Lewisovu hlavu" (VIDEO)
zdroj: RaceFans/FOM

Leclerc sa obhajuje voči obvineniam typu "takmer si odsekol Lewisovu hlavu" (VIDEO)

Charles Leclerc bol po Veľkej cene Japonska kritizovaný za to, že pokračoval v jazde s výrazne poškodeným autom. Keď sa potom vo vysokej rýchlosti hnal po rovinke, odletela mu časť predného krídla a Lewis Hamilton mal šťastie, že neschytal priamy zásah.

Angličan nemal absolútne žiadnu šancu reagovať a úlomok mu našťastie trafil len pravé spätné zrkadlo, ktoré bolo okamžite odťaté. Asi netreba pripomínať, čo by sa stalo, ak by to dostal do prilby a hlavne do menej spevnenej priezorovej časti.

„Jednoznačne nesúhlasíme s tým, aby súperi nechávali na trati autá, z ktorých visia predné krídla, prípadne ich lišty a takto vystavujú všetkých riziku,“ hneval sa šéf McLarenu Andreas Seidl.

Jedným z jazdcov, ktorí boli neďaleko za Leclercom, bol aj jeho Lando Norris. Ten mal tú smolu, že takýto odpad chytil pravým predným brzdovým potrubím a brzdy sa mu okamžite začali prehrievať. Ihneď musel zamieriť do boxov a mal po pretekoch.

Monacký pretekár si pár nepríjemných reakcií musel prečítať aj na svojom Instagrame. Jeden z fanúšikov mu napísal slová, že „takmer si odsekol Lewisovu hlavu“.

„Jediná vec, ktorú som zvnútra auta videl, bolo spätné zrkadlo a práve preto som ho na rovinkách jednou rukou držal,“ obhajoval sa Leclerc. „Nechcel som, aby odletelo a aby som ním niekoho trafil.“

„Ostatné súčiastky nevidíme. Vedel som, že mám poškodené predné krídlo, pretože som to cítil, ale nevedel som, že strácam súčiastky. Chvalabohu sa nikto nezranil,“ dodal Charles Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac