spravy.sk spravy.sk

Norris: Incident s Albonom mohol dopadnúť oveľa horšie
zdroj: McLaren

Norris: Incident s Albonom mohol dopadnúť oveľa horšie

Lando Norris povedal, že jeho zrážka s Alexandrom Albonom mohla dopadnúť oveľa horšie, ale nemyslí si, že by mal byť jeho súper potrestaný.

Anglo-thajský pilot sa oneskorene pokúsil dostať pred Norrisa po vnútornej strane šikany. Jeho pokus prišiel len chvíľu po tom, čo jazdcovi tímu McLaren bolo oznámené, aby zašiel do boxov kvôli prehriatiu bŕzd. 

„Videl som ho príliš neskoro. Boli to dlhé preteky, takže si v tejto chvíli ani neviem presne spomenúť, ako to prebehlo,“ uviedol britský pilot. 

„Vošiel som do zákruty, brzdil som, ale brzdy už nereagovali správne (prehrievali sa, pozn. red.). Videl som ho, až keď som bol už takmer vo vrchole zákruty. Takže, až keď ste videli, ako začínam točiť doľava, tak vtedy som ho uvidel.“

Podľa neho bol incident trochu riskantný, pretože Albon by sa neskôr tak či tak dostal dopredu. „Mohlo sa stať niečo oveľa horšie, ale sú to preteky a som rád, že za to nedostal žiadny trest. Takto to malo byť, poslal to dovnútra, urobil pohyb, bola to férová hra,“ myslí si. 

K jeho slovám sa pripája aj vedúci tímu McLaren, Andreas Seidl. „Súhlasím s tým, že išlo o klasický incident počas pretekov. Čas, ktorý sme v boxoch stratili, bol z dôvodu odstránenia úlomkov z monopostu Charlesa Leclerca. Práve to nám zničilo šancu na dobrý výsledok,“ uzavrel. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac