spravy.sk spravy.sk

Gasly: V posledných kolách som sa skutočne bál
zdroj: TASR

Gasly: V posledných kolách som sa skutočne bál

Pierre Gasly mal v záverečných kolách Veľkej ceny Japonska obavy z riadenia jeho monopostu. Za všetkým mal byť problém so zavesením zadných kolies.

Tím Toro Rosso našiel problém v pravej zadnej časti monopostu, ktorý následne ovplyvnil jazdnú výšku a okrem toho i opotrebenie pneumatík. 

„Situáciu nám na konci sťažil problém so zavesením,“ priblížil Gasly. „Posledných pár kôl som sa skutočne bál. Zákrutou 130R som zakaždým prešiel tak, akoby som mal zadné krídlo otvorené dokorán, takže to bolo naozaj ťažké.“

„V závere to bola kopa tvrdej práce, ale som rád, že sme to pred fanúšikmi Hondy v Japonsku zvládli,“ uviedol francúzsky pilot. 

Ten sa v poslednom kole dokonca dostal do kolízie so Sergiom Pérezom, po ktorej jazdec tímu Racing Point skončil v bariére. Dvojica po rozhodnutí komisárov napokon nebola potrestaná a smútiť nemusí ani Sergio, ktorý sa vďaka problému s časomierou udržal na deviatom mieste.

Gasly sa v rozhovore vrátil aj ku kvalifikácii, ktorá všetkých v tíme milo prekvapila. „Deň sme začali dobre. Neočakávali sme, že sa dostaneme do Q3. Nakoniec z toho bolo pekná, deviata pozícia na štarte,“ uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac