spravy.sk spravy.sk

Sainz: Poraziť Ferrari a bojovať s Red Bullom je pre mňa ako víťazstvo
zdroj: TASR/AP

Sainz: Poraziť Ferrari a bojovať s Red Bullom je pre mňa ako víťazstvo

Carlos Sainz je hrdý na pokrok, ktorý dokázal spraviť jeho tím McLaren. Ukázalo sa to počas Veľkej ceny Japonska, keď spoločne porazili Ferrari Charlesa Leclerca a bojovali aj s Red Bullom.

Španiel podal vynikajúci výkon a v nedeľných pretekoch získal piate miesto. V závere dokázal úspešne predbehnúť Leclerca, ktorý si poškodil svoj monopost po zrážke s Maxom Verstappenom ešte v prvom kole. 

Sainz jazdil po celý čas výborne a lepšie sa staral o svoje pneumatiky. Navyše stíhal tempu Alexandra Albona, ktorý nakoniec využil dvojzástavkovú stratégiu - Sainz bol v boxoch iba raz.

„Bolo neuveriteľné cítiť, ako pekne monopost pracoval v prvom sektore. Kedykoľvek ma tím požiadal, aby som zvýšil tempo, mohol som tak urobiť,“ neskrýval nadšenie Španiel. 

„Leclerc sa nedokázal dotiahnuť a odrazu sme boli schopní udržať Ferrari za sebou. Odrazili sme ich útok. Postupne sme dokázali vyrovnať tempo Albona. Toto je prvýkrát, čo sa to stalo.“

Výsledok pripisuje predĺženému prvému stintu, dobrému štartu a kvalifikácii. „Keď máte Ferrari desať sekúnd za sebou, pričom zvyčajne sú v pretekovom tempe o pár sekúnd na kolo rýchlejší, tak si myslíte, že to nezvládnete."

"Ale šetril som si pneumatiky a keď som na to mal šliapnuť, získal som pol sekundy k dobru. V prvých troch či štyroch kolách bol odo mňa o pol sekundy rýchlejší, ale potom mu gumy začali odchádzať a ja som si tempo naopak držal. Vzdali to. Bolo to super."

Súboje s prvými troma tímami v F1 si užíva. „Dokázali sme, že nie sme len najlepší zo zvyšku, ale vieme využiť situáciu a bojovať s chlapcami vpredu, čo vôbec nie je ľahké.“ 

Na otázku, či mu takýto výsledok pripadal ako víťazstvo, odpovedal jednoznačne. „Áno. Viete, niekdy o vás ľudia hovoria, že ste najlepší z tímov v strede poľa, a to mi občas príde demotivujúce. Posledné dva, tri víkendy však boli veľmi silné a úprimne, som na to hrdý,“ uzavrel Sainz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac