spravy.sk spravy.sk

Vettel: Nemusíme pracovať tvrdšie, musíme pracovať lepšie
zdroj: TASR

Vettel: Nemusíme pracovať tvrdšie, musíme pracovať lepšie

Sebastian Vettel si myslí, že Ferrari má všetko potrebné na to, aby Mercedes konečne zdolalo a získalo majstrovský titul. Strieborní vo Formule 1 dominujú už od roku 2014, pričom počas práve skončeného japonského víkendu potvrdili šieste majstrovské "double" v histórii.

"Pochopiteľne nie som šťastný, že sme nezažili taký rok, aký sme chceli," uviedol Vettel v nedeľu. "Ale nie tento deň sa postaral o rozdiel, ani nie včerajšok a ani nie minulý týždeň. Celkovo si nemyslím, že nám niečo chýba. Potrebujeme len lepšie pracovať. Sme odhodlaní, snažíme sa, pracujeme veľmi tvrdo, ale ešte to nie je na tej úrovni, aká sa dá dosiahnuť."

"Mercedes v posledných rokoch ukázal, že sa to dá zvládať aj lepšie a túto pozíciu si dokázali udržať," skonštatoval Nemec. "Nemyslím si, že potrebujeme pracovať tvrdšie, ale myslím si, že potrebujeme pracovať lepšie."

Ferrari vyhralo v priebehu aktuálnej sezóny len tri veľké ceny zo sedemnástich, tímu toho teda chýba ešte poriadne veľa. Aj v súčasnosti, keď má dobrú kvalifikačnú rýchlosť, tak v pretekoch na Mercedes ešte reálne nemá. Červení potrebujú spraviť viacero krokov vpred.

Zaujímavé je však aj to, že i keď majú počas niektorého víkendu autá podobný výkon, Mercedes zvykne všetko zvládať lepšie. "Vždy, keď vyjdú na trať, sú veľmi blízko k perfektnosti. Sú veľmi konzistentní a robia veľmi málo chýb. Aj vďaka tomu sú takí silní. Keď niekto získa konštruktérsky titul už štyri podujatia pred koncom, tak mnoho vecí musí robiť lepšie ako ostatní."

"Ak zájdeme do detailov, tak vidíme, že ich auto je možno lepšie ako naše, ale nie je to len o tom. Je to o tímovom úsilí a ako som povedal, myslím si, že máme všetky potrebné ingrediencie i odhodlanosť. Máme aj potrebnú inteligenciu, ale musíme to robiť lepšie."

"Je v tom mnoho menších vecí. Nie je to len o jednej veci, ktorú potrebujeme zlepšiť. Je to mnoho maličkostí, ktoré musí zlepšiť každý jeden z nás. To je jediný spôsob, ako by sme mohli spraviť ten posledný krok. Dúfajme, že ich to už začne trochu nudiť... uvidíme, čo sa stane," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac