spravy.sk spravy.sk

Hamilton: Po strate Laudu sa z titulu neviem tešiť ako kedysi
zdroj: twitter.com

Hamilton: Po strate Laudu sa z titulu neviem tešiť ako kedysi

Lewis Hamilton pripustil, že úspech Mercedesu, ktorý šiestykrát v rade získal titul konštruktérov, ho neteší tak, ako po minulé roky. Dôvodom má byť strata v podobe osoby Nikiho Laudu, ktorý nás opustil v máji tohto roku.

Niki Lauda bol v roku 2012 vymenovaný do dozornej rady Mercedesu a odvtedy s ním úzko spolupracoval.

„Je to iný pocit. Som síce šťastný, ale nie tak, ako kedysi, pretože sme tento rok prišli o Nikiho a bez neho to nie je také isté,“ priblížil svoje pocity Hamilton

„Samozrejme som veľmi hrdý na tím, na všetkých, ktorí v továrni tvrdo pracujú. Viem, že Niki by sa z dnešného výsledku tešil. Myslím, že mu za veľa vecí dlžíme a toto víťazstvo by som mu chcel venovať. A nielen ja, ale všetci z Mercedesu. Som hrdý na to, že sme mohli spolu prejsť časť tohto dobrodružstva,“ uviedol úradujúci majster sveta. Ako dodal, jeho povestnú čapicu a slúchadlá vidí vždy, keď vojde do garáže.

Valtteri Bottas, ktorý hral taktiež významnú rolu v posledných troch konštruktérskych tituloch, povedal, že niekedy je ťažké oceniť víťazstvo, ak je to všetko ešte aktuálne a horúce.

„Prepisujeme históriu, ale niekedy je ťažké si to uvedomiť,“ myslí si. „Niekedy musíte vystúpiť von o krok, prípadne dva, aby ste si to skutočne uvedomili. Ešte stále musíme pracovať, ale verím, že budeme môcť venovať čas tomu, aby sme si to užívali.“

„Život ide veľmi rýchlo ďalej a je veľmi dôležité si tieto chvíle vychutnať. Osobne som veľmi hrdý za každého člena tímu. Viem, aké množstvo práce bolo potrebné odviesť. Som šťastný za všetkých, dúfam, že si to užijú, pretože si to zaslúžia,“ uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac