spravy.sk spravy.sk

Vettel: Zlepšenie v Japonsku prišlo samo od seba
zdroj: TASR

Vettel: Zlepšenie v Japonsku prišlo samo od seba

Sebastian Vettel tvrdí, že na Veľkej cene Japonska, kde ukončil kvalifikačnú nadradenosť tímového kolegu Charlesa Leclerca, neurobili žiadnu zmenu, ktorá by vysvetlila jeho pokrok vo výkone.

Mladý Monačan získal štyri pole position v rade a natiahol tak šnúru, počas ktorej bol v kvalifikácii lepší, na deväť podujatí. Vettel však dokázal na okruhu v Suzuke dominovať, pričom naposledy sa z prvého miesta na štarte tešil ešte v Kanade. 

Na otázku, či počas víkendu v Japonsku tím urobil nejaké zmeny, štvornásobný majster sveta odpovedal: „Nie, skôr išlo o čistú kvalifikáciu.“

„Nemyslím si, že sa vyskytol konkrétny problém. Od Singapuru svoje auto naďalej vylepšujeme. Nový update mi pomohol v oblastiach, v ktorých som možno predtým trochu bojoval,“ priblížil nemecký pilot. 

„V kvalifikáciách sa mi veľmi nedarilo, ale tentokrát to vyšlo - obe kolá boli čisté, nemal som žiadny problém s prípravou. Nič sa nezmenilo. Neexistuje nič, čo by vysvetľovalo pokrok vo výkone.“

Vettel oveľa viac, než s tímovým kolegom, bojoval s monopostom SF90, ktorý bol, hlavne v prvej polovici sezóny, menej konzistentnejší. Od Singapuru, kde Ferrari prišlo s novým aerodynamickým vylepšením, sa jeho forma zlepšila, ale až v Japonsku to vyzeralo tak, že má oproti Leclercovi skutočnú výhodu. 

Nanešťastie zrejme uliaty štart spôsobil, že jednotka Ferrari nemohla z pole position vyťažiť maximum. „Robil som to, čo bežne. Tentokrát to nevyšlo, pretože som sa trochu pohol, zastavil a tak som prišiel o všetku dynamiku. Bola to chyba,“ uzavrel Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac