spravy.sk spravy.sk

Horner: Rešpektujem Norrisa za jeho reakciu pri incidente s Albonom
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Rešpektujem Norrisa za jeho reakciu pri incidente s Albonom

Šéf tímu Red Bull, Christian Horner, rešpektuje jazdca McLarenu, Landa Norrisa. Ten sa po Veľkej cene Japonska na margo incidentu s Alexom Albonom vyjadril tak, že je rád, že komisári nikoho nepotrestali.

Anglo-thajský pilot sa oneskorene pokúsil dostať pred Norrisa po vnútornej strane šikany, pričom ten musel zísť z trate, aby predišiel väčšej kolízii. 

Brit v službách McLarenu sa po pretekoch vyjadril, že síce bol nútený ísť mimo trať, ale podľa neho išlo o klasické pretekanie, takže na nikoho nemá ťažké srdce. 

„Bolo to tvrdé, ale férové. Som rád, že sa komisári rozhodli takto,“ uviedol Horner. Ten sa o Norrisovej reakcii dozvedel, až keď sa ho na to opýtal Motorsport. „Vážne to cítil rovnako? Tak za to ho rešpektujem.“  

„Vždy, keď dôjde ku kontaktu, tak je tam poškodená strana, ale toto boli dobré, spravodlivé a tvrdé preteky a myslím, že o tom je F1.“

Albon nakoniec predbehol aj druhého pilota McLarenu, Carlosa Sainza, a obsadil tak štvrté miesto, čo je jeho najlepší výsledok v F1. Red Bull spolu s Hondou tak dostali aspoň malú náplasť pri domácej veľkej cene výrobcu motorov. 

„Určite je to pre nás pozitívum a myslím si, že Honda je najlepšia od momentu, keď sa vrátila do F1 v ére hybridných motorov. Dnešok bol pozitívny. Aj po zlom štarte to Alex zvládol,“ povedal šéf Red Bullu. 

Max Verstappen sa pred japonskými fanúšikmi nemohol dostatočne predviesť, keď niekoľko kôl po kolízii s Charlesom Leclercom, musel z  pretekov odstúpiť. 

„Videli sme silu Mercedesu a Ferrari. Keď sa Alex dostal na štvrtú priečku, ocitol sa v krajine nikoho. Vieme, čo musíme zlepšiť a máme v pláne priniesť nejaké pozitívne veci,“ uzavrel Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac