spravy.sk spravy.sk

Srdcervúci Hamiltonov prejav: Hrozí vyhynutie našej rasy, vegánstvo je cesta
zdroj: TASR

Srdcervúci Hamiltonov prejav: Hrozí vyhynutie našej rasy, vegánstvo je cesta

Lewis Hamilton pridal v utorok na svoje konto na Instagrame niekoľko srdcervúcich príspevkov. Vyjadril obrovské obavy o planétu, o neustále zhoršovanie životného prostredia a smutne dodal, že má chuť vzdať všetky svoje snahy. Svojich fanúšikov okrem toho priamo vyzval k tomu, aby sa z nich stali vegáni, pretože to je podľa neho jediná cesta k záchrane.

"Čaute ľudia. Dúfam, že všetci si tento deň užívate," uviedol Angličan. "Ja som aktuálne smutný, pretože myslím na to, kam tento svet speje. Vyhynutie našej rasy je čoraz viac a viac pravdepodobné, pretože prehnane plytváme našimi zdrojmi. Na tomto svete je značný neporiadok. Svetoví lídri sú buď nevzdelaní, alebo sa o životné prostredie vôbec nestarajú."

Päťnásobný majster sveta vzápätí pripomenul, že "agrokultúrne farmárčenie je najväčším znečisťovateľom" a zdôraznil, ako veľmi ho to rozhorčuje. "Nuž a som smutný, že tak veľa ľudí, dokonca aj z radov mojich blízkych kamarátov, ignoruje, čo sa dennodenne deje. Kľúčom ku všetkému je vzdelanie. Viedli nás k tomu, že jedenie živočíšnych produktov je pre nás dobré, ale stovky rokov nám len klamali."

"Mne samému trvalo 32 rokov, kým som pochopil, aký vplyv mám na svet. Každý deň prichádzam na to, čo viem spraviť pre to, aby som zohral dôležitejšiu a lepšiu rolu. Chcem, aby môj život niečo znamenal, ale úprimne, až do tohto okamihu nemal môj život žiadny zmysel. Byť súčasťou problému nemá význam, ale byť súčasťou riešenia má. Nuž a ide mi o to, aby som to zvládal a robil lepšie."

Hamilton vzápätí všetkých ľudí vyzval k tomu, aby svoju pozornosť upriamili na výskum a aby si začali uvedomovať svoj vplyv. Aby mysleli na to "čo jedia, vďaka čomu mäsový a mliekarenský priemysel prekvitá a tým pádom pokračuje likvidácia lesov, krutosť na zvieratách, s našimi moriami a klímou to ide dennodenne dolu vodou."

"Staňte sa vegánmi, to je jediný spôsob, ako môžete dnes reálne zachrániť našu planétu. Vieme to zvládnuť veľmi rýchlo a všetko, čo k tomu potrebujete spraviť je to, aby ste sa nad tým zamysleli."

"Úprimne, mám taký pocit, že sa na všetko vykašlem a vzdám sa. Kompletne vypnem. Prečo by som sa mal o niečo starať, keď je vo svete taký bordel a ľudia sa zdanlivo o nič nezaujímajú? Doprajem si chvíľku od všetkého, aby som si utriedil myšlienky. Ďakujem vám všetkým, ktorým tento svet nie je ľahostajný," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac