spravy.sk spravy.sk

Albon sa začína v Red Bulle cítiť čoraz komfortnejšie
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing twitter

Albon sa začína v Red Bulle cítiť čoraz komfortnejšie

Alexander Albon tvrdí, že sa teraz v monoposte Red Bullu cíti ešte viac komfortnejšie a verí, že jeho pocity sa odrazili aj pri výkone počas Veľkej ceny Japonska.

Anglo-thajský pilot bol v nedeľu jediným želiezkom v ohni pre Red Bull, ktorý prišiel kvôli kolízii o Maxa Verstappena. Len 23-ročný jazdec svoju úlohu zvládol bravúrne a získal štvrté miesto, čo je jeho najlepší výsledok v F1. „Som nesmierne šťastný,“ neskrýval radosť Albon

Ako dodal, potešila ho aj kvalifikácia, aj keď v nej obsadil len šiestu priečku. „Začínam sa v aute cítiť o niečo príjemnejšie. Pomohli mi v tom aj pondelkové testy pre Pirelli, takže čím viac kilometrov odjazdím, tým to bude lepšie,“ uviedol. 

Pilotovi, ktorý sa počas letnej prestávky presunul z Toro Rosso do Red Bullu, sa v kvalifikácii podarilo zajazdiť rovnaký čas, ako jeho tímovému kolegovi. 

„Už počas prvého tréningu som sa cítil lepšie a mal som pocit, akoby som mohol robiť to, čo som chcel,“ vysvetlil. „Bol som si sám sebou istejší, a to je to, čo na takejto trati potrebujete.“

V tíme sa teraz rozhodujú, ktorý jazdec bude od roku 2020 jazdiť po boku s Maxom. Na otázku, či má Albon pocit, že urobil pre svoje udržanie maximum, odpovedal: „Sústredím sa len sám na seba. Nechcem o tom premýšľať, čas všetko ukáže, ale samozrejme, je mojím cieľom tu zostať,“ uzavrel. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac