spravy.sk spravy.sk

Ďalší Bottasov odkaz kritikom: FUCK YOU!
zdroj: TASR

Ďalší Bottasov odkaz kritikom: FUCK YOU!

Valtteri Bottas vyhral prvé preteky od aprílovej Veľkej ceny Azerbajdžanu a okamžite vyslovil tvrdý odkaz smerovaný k svojim neprajníkom.

"Takmer som opäť použil vulgarizmy," uviedol v rozhovore pre Sky Sports reagujúc na svoje prvé slová po prejazde cieľom. "Vlastne ani neviem, či som ich aj nepoužil... ale je tu dosť ľudí, ktorí neustále hovoria, že v druhej polovici sezóny nepodávam dobré výkony. Im teda môžem odkázať FUCK YOU."

Fín vzápätí uznal, že na víťazstvo čakal dlho a na kolegu Lewisa Hamiltona to tým pádom nemohlo stačiť. "V tomto športe je to už raz tak. Ak budem chcieť jedného dňa Lewisa zdolať a získať titul, tak ho musím poraziť. Ale za súpera nemám len jeho, takže to nebude jednoduché."

"Tieto preteky však ukázali, že nič nie je nemožné. Získať titul v tomto roku bude veľmi ťažké, ale ešte sa nevzdávam. V budúcom roku začneme odznovu a chcem si zachovať tento rozbeh. Pocit víťazstva mi veľmi chýbal. Takéto výsledky potrebujem na to, aby mi stúplo sebavedomie. Toto víťazstvo som fakt veľmi potreboval."

Mercedes už potvrdil konštruktérsky titul a je isté, že majstrom sveta bude jeden z jeho jazdcov. "Znamená to veľmi veľa," povedal Bottas o tímovom primáte. "Pre jazdca ako takého to však nie je až taká veľká vec, nám ide o titul medzi jednotlivcami, no aj tak to znamená veľmi veľa. A hlavne preto, že máme už šiesty v rade, čo sa až tak často nestáva."

"Je fajn vedieť, že svojim dielom som k tomu prispel aj ja. Som veľmi hrdý na každého jedného člena tejto stajne, či už v pretekovom tíme alebo v továrni. Toto všetko nie je prechádzka ružovou záhradou, bolo to o veľmi tvrdej práci," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac