spravy.sk spravy.sk

Irvine: Leclerc je omnoho, omnoho lepší ako Verstappen
zdroj: TASR

Irvine: Leclerc je omnoho, omnoho lepší ako Verstappen

Od okamihu, keď Eddiemu Irvinovi tesne ušiel majstrovský titul, uplynulo už takmer dvadsať rokov. V sezóne 1999 sa rozhodovalo v posledný októbrový deň, ale v Suzuke získal o šesť bodov menej, ako Mika Häkkinen, aby mu nakoniec o dva body podľahol.

Potom sa zo športu pomerne rýchlo vytratil, preteky nenavštevuje v podstate vôbec a niečo o ňom zachytíme len minimálne. Niekoľko jeho slov teraz cituje Speedweek, ktorý sa odvoláva na podujatie "Festival dello Sport" organizovaný Gazzettou dello Sport.

"O jednej veci vôbec nepochybujem: Charles Leclerc je lepší pretekár ako Max Verstappen," uviedol Irvine. "Omnoho, omnoho lepší. Získal štyri pole positions v rade, aj keď sedel vo Ferrari, teda nie v najlepšom aute. Sorry, Ferrari!"

"Verstappen robí aj po niekoľkých rokoch vo Formule 1 naďalej hlúpe chyby. Leclercova chybovosť je nižšia a teoreticky už toho mohol vyhrať omnoho viac, ako len preteky v Belgicku a v Taliansku."

"To, ako sa v Monze bránil pred Lewisom Hamiltonom, bolo doslova šialené," pokračoval Severný Ír. "Možno to nebolo stopercentne v súlade s pravidlami, ale neskutočne sa na to pozeralo. Charles Leclerc je veľmi inteligentný a je to veľký talent. Okrem toho tvrdo pracuje. Ja v Leclercovi vidím väčší potenciál, ako vo Verstappenovi."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac