spravy.sk spravy.sk

Häkkinen o Leclercovi: Šťastie, že krídlo trafilo len Lewisovo auto
zdroj: McLaren Media Centre

Häkkinen o Leclercovi: Šťastie, že krídlo trafilo len Lewisovo auto

Charles Leclerc mal šťastie, že nedostal prísnejší trest po tom, čo počas Veľkej ceny Japonska jazdil s odtrhnutým predným krídlom a spätným zrkadlom. Myslí si to Mika Häkkinen.

„Stále je ohľadom toho viacero otázok. Podľa môjho názoru mal okamžite zájsť do boxov, pretože nemá žiadny zmysel jazdiť s rozbitým predným krídlom, ktoré navyše ťaháte po zemi. Stratíte výkon, poškodíte si pneumatiky a stanete sa nebezpečenstvom pre seba a ostatných,“ napísal Häkkinen vo svojom stĺpčeku na Unibet.

„Je veľmi dôležité mať pri vysokých rýchlostiach predné krídlo v poriadku. Nezabúdajme, že za smrteľnú haváriu Rolanda Ratzenbergera v San Maríne v roku 1994, mohlo práve toto. Podľa mňa sme mali šťastie, že odlomený kus krídla trafil iba Lewisovo auto. Mohlo to dopadnúť oveľa horšie a podľa mňa sa znova ukázalo, prečo je svätožiara tak neskutočne dôležitá,“ pokračuje.

„Neobviňujem však Charlesa z toho, že chcel pokračovať. Povedal, že jeho auto sa nesprávalo podstatne horšie a zo svojho kokpitu takmer nevidí, ako vyzerá jeho predné krídlo. Vedenie Ferrari to však videlo, niet preto divu, že komisári sa rozhodli Monačana dodatočne potrestať,“ uzavrel. 

Ako dodal, dúfa, že FIA sa zo situácie poučí. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac