spravy.sk spravy.sk

Hill je presvedčený o tom, že Hamilton je najlepším britským pretekárom histórie
zdroj: TASR/AP

Hill je presvedčený o tom, že Hamilton je najlepším britským pretekárom histórie

Damon Hill sa síce nestotožňuje so všetkými názormi Lewisa Hamiltona, ale jeho pretekárske kvality uznáva. Aktuálne povedal, že podľa neho je to najlepší pretekár histórie jeho krajiny.

"Podľa mňa by malo byť jasné, že Lewis je najlepší pretekár, akého sme kedy vyprodukovali," povedal Hill pre Daily Mail. "Po tomto titule mu stačí ešte jeden a vyrovná Schumachera, čo bolo považované za takmer nedosiahnuteľné."

Majster sveta z roku 1996 vzápätí pripomenul, že Hamiltonovi sa rok čo rok darí presadzovať voči komukoľvek. Vždy odvedie svoje.

"Vyzrel vo všetkých ohľadoch," pokračoval. "Ako súper je ozaj skutočne obávaný. Podľa všetkého je na vrchole svojej výkonnosti, sám to dobre vie a pôsobí uvoľnene."

Hill však našiel aj jednu vec, ktorá ho mrzí. Formula 1 nemá v médiách taký priestor, ako by mohla mať. "Možno sa mu nedostáva také uznanie, ako si zaslúži, ale v tom je problém tohto športu..."

"Podľa mňa to nie je Lewisova chyba. Možno tu ide celkovo o to, že šport ako taký už nie je takým stredobodom záujmu, ako býval. Tu vo Veľkej Británii naďalej máme fanúšikovskú základňu, ale počet divákov globálne? Keď Michael všetko vyhrával, tak mnoho ľudí odišlo," dodal Damon Hill.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac