spravy.sk spravy.sk

Leclerc považuje Hamiltonovu chválu za poctu
zdroj: TASR

Leclerc považuje Hamiltonovu chválu za poctu

Lewis Hamilton pred niekoľkými týždňami prvýkrát verejne vychválil svojho súpera Charlesa Leclerca. Po Veľkej cene Belgicka povedal, že v jeho podaní toho zjavne príde ešte omnoho viac.

Následne svoje slová ešte niekoľkokrát zopakoval a mladého, práve 22-ročného pretekára Ferrari, to mimoriadne potešilo. Po Veľkej cene Japonska na to zareagoval.

"Lewis bol ku mne vždy veľmi milý a vždy, keď ma stretne, povie nejaké pekné veci," prezradil Leclerc v rozhovore pre Channel 4. "Počuť takéto veci od šampióna jeho rangu je vždy veľká pocta."

"Už keď som Formulu 1 sledoval ešte ako pomerne malý, tak Lewis bol v hre. Pochopiteľne som sníval o tom, že sa jedného dňa pridám. Teraz, keď s ním konečne môžem bojovať na trati a on o mne navyše hovorí takéto veci, tak je to fakt príjemné."

Leclerc začínal v minulom roku v Alfe Romeo a už vtedy vystrkoval rožky. V priebehu tohto roku spravil ďalší krok vpred. "Pamätám si však na to, že približne do deviatych pretekov sezóny som bol so svojim kvalifikačným výkonom ozaj nespokojný."

"Dosť tvrdo som pracoval na tom, aby som niekoľko vecí zlepšil, jednak po stránke nastavenia, ale jednak aj z hľadiska môjho prístupu od Q1 po Q3. Spočiatku som mal problémy aj v pretekoch, možno som pre ne volil až príliš agresívne nastavenie. Následne som však prístup zmenil a zdá sa, že už je to lepšie," dodal Charles Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac